1. Przeżywamy ODPUST KU CZCI KRZYŻA ŚWIĘTEGO:

– witam w naszej parafii ks. Dawida Sichmę, wikariusza z kościoła Matki Bożej. Bóg zapłać za dzisiejszą posługę Słowa;

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE procesja odpustowa;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– do skarbony przy św. Antonim można składać ofiary na nasz parafialny CARITAS. W najbliższym czasie, po odpuście (20.09) CARITAS planuje zorganizować kolejne spotkanie dla naszych seniorów;

– dziękuję za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na kwiaty do MB Fatimskiej i na ołtarze, za wsparcie funduszu remontowego, ostatnia zbiórka wyniosła 3100 zł. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżywania uroczystości odpustu składam najgorętsze BÓG ZAPŁAĆ. Wszystkim Parafianom i odpustowym Gościom życzę wielu łask wyproszonych pod naszym Studzieńskim Krzyżem, niech Chrystus z wysokości nieba wszystkim hojnie błogosławi!

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek przypada 47. rocznica śmierci ks. Franciszka Melzera. O 18.00 Msza w Jego intencji, po niej procesja do grobu i krótka modlitwa. Po Mszy św. (ok.18.45) zapraszam na spotkanie do salki Radę Parafialną i Ekonomiczną;

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów, o 10.30 dla Marianek.

.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona zostanie na rzecz naszej parafii. Odbędzie się wyznaczona zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z małym drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. 14 października w sobotę zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Piekar Śląskich (sanktuarium MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej) oraz kościoła mariackiego w Bytomiu (jeden z najstarszych kościołów Śląska z 1231 roku, gdzie odbiera cześć obraz MB Bytomskiej) oraz innych okolicznych miejsc. Zapisy w zakrystii, koszt ok. 80 zł.

 

 

  1. 24 września 2023 r., podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, rozpocznie się peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów. W dniach od 28 – 29 października relikwie gościć będą w kościele NSPJ.

 

  1. Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 24 września br. na Górze ŚwiętejAnny. Suma dożynkowa o godz. 11.00.

 

  1. W środę zmarł Ks. Biskup Jan Wieczorek, emerytowany biskup gliwicki, przeżył 88 lat. W latach 1981 – 1992 był biskupem pomocniczym opolskim. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…