1. Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę Zwykłą:

  •  Bóg zapłać za kolektę na WSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
  •  dziś także zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
  •  w parafii w Sudole odpust ku czci MB Różańcowej. Suma o godz. 1030;
  •  w naszym kościele po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 1430;
  •  po nabożeństwie w kościele odbędzie się spotkanie dla Dzieci Maryi.
  • 2. Przeżywamy miesiąc październik – zapraszam na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1430 . Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, kaplicy, rodzinie, mogą uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny każdego dnia. Warunki: a) modlitwa 5 dziesiątek bez przerwy, b) rozmy- ślanie tajemnic, c) zapowiedź tajemnic według zwyczaju. Zachęcam i zapraszam do udziału w nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież!
  • 3. KANCELARIA PARAFIALNA czynna w poniedziałek i wtorek po Mszach św. 4. We wtorek, 6.10. na godz. 1900 zapraszam RADĘ PARAFIALNĄ na spotkanie, które odbędzie się na plebanii. 5. W środę, 7 października, o godz. 1645 odbędzie się w kościele zebranie dla rodziców dzieci klasy III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. w tym dniu, w salce w kościele – kolejne spotkanie: WOKÓŁ BIBLII. 6. W piątek po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie dla młodzieży z klasy III Gimnazjum, która przygotowuje się do Bierzmowania. 7. W sobotę, 10.10., odbędzie się jesienne rejonowe SPOTKANIE MISYJNE. Bę- dzie ono miało miejsce w Raciborzu w klasztorze Annuntiata (ul. Starowiejska 152). Początek spotkania o godz. 1000, zakończenie ok. 1330. Siostry bardzo serdecznie zapraszają do udziału, szczególnie tych wszystkich, którym sprawa misji jest bliska. 8. W przyszłą niedzielę, 11 października, przypada XXVIII Niedziela Zwykła:  po raz XV obchodzony będzie DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. W tym dniu zbiórka do puszek na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (obecnie w naszej diecezji programem stypendialnym Fundacji objętych jest około 80 stypendystów);  kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.