1. Przeżywamy dziś XXXII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • obchodzimy 7. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i z tej racji przy kościele po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie;
 • na godz. 14:30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do kościoła za ++ zalecanych modlitwom listopadowym. Zakończymy to nabożeństwo na cmentarzu.

 

 1. Informuję, że w listopadzie br. odbędą się wybory do Parafialnych Rad Dusz-pasterskich we wszystkich parafiach diecezji opolskiej. Kalendarium wyborów kształtuje się następująco: 8 listopada – zapowiedź wyborów; 15 listopada – I etap wyborów (wskazanie kandydatów przez wiernych); 22 listopada – ogłoszenie listy kandydatów (po ich weryfikacji i uzyskaniu zgody na kandydowanie); 29 listopada – II etap wyborów (głosowanie z wykorzystaniem numerowanych list wyborczych); w grudniu 2015 – zaprzysiężenie nowej Rady i rozpoczęcie kadencji.

 

 1. KANCELARIA PARAFIALNA w tym tygodniu czynna w poniedziałek i we wtorek bezpośrednio po Mszach św.

 

 1. W środę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości oraz wspomnienie św. Marcina. W tym dniu o godz. 15:00 Grupa DFK Studzienna organizuje pochód ze św. Marcinem od kościoła w Studziennej na boisko LKS i spotkanie na sali LKSu. W imieniu DFK Studzienna zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Msza św. w środę o godz. 18:00.

 

 1. W piątek nie będzie porannej Mszy św. w języku niemieckim. Zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18:00.

 

 1. W sobotę odbędzie się kolejne spotkanie w ramach przygotowania dorosłych do bierzmowania o godz. 19:00 w domu katechetycznym przy kościele NSPJ.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 15.11. przypada XXXIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.;
 • po Mszy św. porannej modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • od kilku miesięcy trwają starania o pozyskiwanie środków na rzecz kontynuacji podejmowanych od lat prac konserwatorskich przy kościele katedralnym w Opolu. Biskup Opolski Andrzej Czaja zwraca się z prośbą o wsparcie dzieła odnowy katedry przez wszystkich diecezjan w ramach zbiórki do puszek w niedzielę 15 listopada.

 

 1. W sobotę, 12 grudnia, organizujemy wyjazd na JARMARK ŚWIĄTECZNY do Twierdzy KÖNIGSTEIN (w okolicy Drezna w Niemczech). Koszt wyjazdu 180 zł od osoby. Zapisy u pana Kościelnego. Plan wyjazdu dostępny w gablotkach i w zakrystii.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła nagle w Niemczech śp. Anna KRZYKAŁA, która przeżyła lat 62, mieszkała przy ul. Wschodniej 15. O terminie pogrzebu poinformujemy po ustaleniach z Rodziną. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu i módlmy się za nią: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…