1. Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę Zwykłą:

• Bóg zapłać za kolektę na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016;
  • po Mszy św. porannej modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
  • w odpowiedzi na prośbę Biskupa Opolskiego o wsparcie dzieła odnowy katedry przez wszystkich diecezjan, po Mszach św. zbiórka do puszek przy kościele na ten cel;
  • dziś I etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej – wskazanie kandydatów przez wiernych – po Mszach św. (przy wyjściu z kościoła) dotychczasowa Rada Parafialna zbierze karteczki z imionami i nazwiskami Waszych kandydatów.

2. W środę po Mszy św. w salce w kościele odbędzie się spotkanie: WOKÓŁ BIBLII.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w piątek po Mszy św.

4. W piątek nie będzie porannej Mszy św. w języku niemieckim. Zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę, 22.11. przypada XXXIV Niedziela Zwykła:

• będzie to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata;
  • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.

6. W sobotę, 12 grudnia, organizujemy wyjazd na JARMARK ŚWIĄTECZNY do Twierdzy Königstein (w okolicy Drezna w Niemczech). Koszt wyjazdu 180 zł od osoby. Zapisy u Pana Kościelnego. Plan wyjazdu dostępny w gablotkach i w zakrystii.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Annę KRZYKAŁA, która przeżyła lat 62, mieszkała przy ul. Wschodniej 15. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu i módlmy się za nią: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

8. Drodzy Mieszkańcy Dzielnicy Studzienna oraz Sudół!
Informuje się, że weryfikacja projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz dobiegła końca. Również nasza szkoła zgłosiła ze szkołą nr 18 projekt do realizacji. Projekt jest przyjęty do głosowania. Zachęcamy do zapoznania się i oddania swojego głosu. Głosowanie odbędzie się w dniach 16-29 listopada.

• W głosowaniu mogą uczestniczyć zameldowani na okres stały lub czasowy mieszkańcy Raciborza, którzy ukończyli 16 lat.
  • Każdy głosujący może zagłosować tylko raz w ciągu trwania głosowania oddając głos na jeden projekt lokalny, właściwy dla swojej strefy i jeden projekt ogólnomiejski.
  • Podczas procedury oddawania głosu głosujący będzie prowadzony krok po kroku przez kolejne etapy głosowania.
  • Aby oddać głos należy podać swój nr PESEL.
  • By zagłosować, należy wejść na stronę: www.raciborz.pl
    zakładka: „Miasto”, podstrona: „budżet obywatelski”
  • Nasz projekt: Doskonalenie pływania dla uczniów szkół podst. 18 i 5 (klasy IV-VI).
  • Miejsce: Pływalnia kryta przy PWSZ, ul. Słowackiego 55, 47-400 Racibórz,
  • Projekt obejmuje 90 godzin na pływalni (1 godz. tygodniowo dla grupy 15 osobowej).