1. Przeżywamy dziś ostatnią Niedzielę Roku Liturgicznego:
 • jest to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata;
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne;
 • w gablotkach mamy wywieszony wykaz nazwisk kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które wskazaliście w ubiegłą niedzielę. Proszę się z nimi zapoznać, gdyż będą to osoby, spośród których za tydzień dokonamy wyboru nowej Rady;
 • w parafii w Rudniku – uroczystość odpustowa ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej;
 • w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbywa się Dzień skupienia nad-zwyczajnych szafarzy Komunii św., na którym są obecni i nasi szafarze.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek po Mszach św.

 

 1. Rektor Bractwa św. Józefa zaprasza na rejonowe spotkanie modlitewno-formacyjne dla Bractwa we wtorek, 24 listopada o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Miedoni. Rozpocznie się ono Mszą św. w intencji zmarłych Braci i zmarłych z rodzin żyjących Braci. Po niej nabożeństwo do św. Józefa, konferencja: „Święty Józef jako mężczyzna czuwający” i braterskie spotkanie przy herbatce.

 

 1. W środę po Mszy św. w salce w kościele odbędzie się spotkanie: WOKÓŁ BIBLII.

 

 1. W piątek nie będzie porannej Mszy św. w języku niemieckim. Zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00.

 

 1. W nawiązaniu do treści Listu Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski i zgodnie ze wskazaniami Episkopatu, Biskup Opolski zaprasza na diecezjalne otwarcie Jubileuszu, które odbędzie się w sobotę 28 listopada o godz. 16.00 w Opolu. Uroczystość rozpocznie się w kościele Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha „na Górce”, skąd przejdzie procesja do katedry opolskiej. Do udziału w tej uroczystości Biskup Opolski zaprasza wszystkich diecezjan.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 29.11. przypada I Niedziela Adwentu:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się II etap wyborów – głosowanie z wykorzystaniem kart wyborczych. To głosowanie będzie miało miejsce przed Mszami św. przy głównym wejściu do świątyni. Zaznaczamy znak X przy maksymalnie 3 nazwiskach kandydatów;
 • Biskup Opolski zaprasza na Ekumeniczną Modlitwę Młodych, która odbędzie się o godz. 15.30 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu;
 • po nabożeństwie o godz. 15.00 zapraszam na spotkanie w salce przy plebanii dla wszystkich Dzieci Maryi.

 

 1. Informujemy, że weryfikacja projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz dobiegła końca. Głosowanie odbywa się w dniach 16-29 listopada. By zagłosować, należy wejść na stronę: www.raciborz.pl, zakładka: „Miasto”, podstrona: „budżet obywatelski”.