1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu:
  • Bóg zapłać za złożone ofiary na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
  • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo adwentowe;
  • po mszach św. można nabyć opłatki wigilijne (cena 5 zł) oraz świece CARITAS – świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 5 zł, duże 12 zł);
  • z woli papieża Franciszka od 8 grudnia 2015 roku do 28 listopada roku 2016 w całym Kościele będzie trwał ROK MIŁOSIERDZIA;
  • Biskup A. Czaja zaprasza na Ekumeniczną Modlitwę Młodych na godz. 15.30 do kościoła seminaryjno-akademickiego św. Jadwigi Śląskiej w Opolu ul. Drzymały 1a;
  • odbywa się II etap wyborów – głosowanie z wykorzystaniem kart wyborczych. To głosowanie miało miejsce przed Mszami św. przy głównym wejściu do świątyni. Zaznaczamy znak X przy maksymalnie 3 nazwiskach kandydatów;
  • po nabożeństwie o godz. 15.00 zapraszam na spotkanie w salce przy plebanii dla wszystkich Dzieci Maryi.
  1. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek po Mszach św.

1. Od poniedziałku, 30 listopada, rozpoczynamy RORATY: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.15, w sobotę – godz. 8.00.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek (o godz. 6.15 Msza św. Roratnia, po niej – modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne), I piątek (o godz. 9.00 Msza św. w intencji Górników i Emerytów, wieczorem – od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona litanią do NSPJ. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa) oraz I sobota miesiąca (o godz. 7.00 różaniec i nabożeństwo I-sobotnie z medytacją, o godz. 8.00 Msza św. Roratnia, a po niej odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem w kościele).

1. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia, przypada II Niedziela Adwentu:
  • kolekta przeznaczona będzie na Seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne;
  • odbędzie się ostatnia w tym roku zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
  • po nabożeństwie, o godz. 15.00 w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas, zapraszam wszystkich starszych Parafian na spotkanie przy kawie i ciastku w salce przy plebanii. Obiecał pojawić się na tym spotkaniu również św. Mikołaj!

1. Zbliża się czas kupowania świątecznych prezentów. Zachęcam do włączenia się w ogólnopolską kampanię społeczną Szlachetna Paczka. Rodzinę, której chcemy sprawić prezent możemy wybrać przez stronę www.szlachetnapaczka.pl. Możemy również wesprzeć inicjatywę innych poprzez dołączenie się do akcji, przynosząc produkty żywnościowe o dłuższym terminie ważności do zakrystii do środy, 2.12.

1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Teresę WYROBEK, lat 86, zam. przy ul. Studziennej 2 oraz śp. Stefana KORCZOK, lat 66, zam. przy ul. Bojanowskiej 41.

Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…