1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii;
 • dziś przy kościele zbiórka na potrzeby Kościoła na Wschodzie;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo adwentowe, podczas którego odbędzie się zaprzysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne dla członków nowej Rady Parafialnej na plebanii;
 • po Mszach św. odbywa się mały kiermasz adwentowy: można nabyć opłatki wigilijne (cena 5 zł) oraz świece CARITAS – świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 5 zł, duże 12 zł). Podczas kiermaszu można również zakupić ozdoby świąteczne oraz stroiki przygotowane przez podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Nadzieja działającej przy Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu;
 • Biskup Andrzej Czaja serdecznie zaprasza wszystkich Parafian do udziału w diecezjalnych i rejonowych obchodach otwarcia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Uroczystości rejonowe odbędą się w kościele NSPJ w Raciborzu o godz. 12.00.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszach św.

 

 1. W tym tygodniu RORATY: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.15, w sobotę – godz. 8.00. Zapraszam do udziału.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 20 grudnia, przypada IV Niedziela Adwentu. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.

 

 1. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu: w czwartek, piątek na roratach oraz w niedzielę rano o godz. 7.30.

 

 1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Studzienna i Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 zapraszają wszystkich mieszkańców na KIERMASZ ADWENTOWY w sobotę, 19.12.2015 r. w godzinach od 16.00 do 18.00 do salki przy plebanii. Zapraszamy serdecznie na słodki poczęstunek i grzane wino. Prowadzona będzie sprzedaż ozdób i dekoracji świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli. W programie również występ artystyczny dzieci. W niedzielę, 20.12.2015 r. od 7.00 do 11.15 na placu kościelnym zapraszamy do zakupu ozdób świątecznych, choinek (z dowozem do domu!) oraz tradycyjnych strucli makowych, kokosowych i drożdżówek maślano-makowych.