1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kończymy dziś Rekolekcje Wielkopostne w naszej Wspólnocie, które prowadził o. Felicjan KRAFT OFM. Bóg zapłać Ojcu za trud głoszenia Słowa Bożego, za napomnienia rekolekcyjne, za spowiedzi, wspólną modlitwę. Dziś nasze ofiary złożymy na cel Ojca Rekolekcjonisty – o. Felicjana, na Misje, Misjonarzy franciszkańskich oraz na rzecz klasztoru oo. Franciszkanów we Wieluniu;
 • po porannej mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • po południu o godz. 14.30 Gorzkie Żale, które zakończą Rekolekcje.

 

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe – dzieciom i młodzieży życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominam, że Stowarzyszenie Studzienna wraz z ZSP nr 4 organizują w drugim tygodniu ferii spotkania dla dzieci naszej parafii w salce przy plebanii oraz wyjazdy na różne atrakcje.

 

 1. Za tydzień, 21.02. przeżywać będziemy II Niedzielę Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Gorzkie Żale śpiewać będziemy przed sumą o godz. 9.15;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej Chrzest.

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Damian SIWON zam. w Raciborzu oraz Dominika KUBIK zam. w Bełsznicy (zapowiedź III).

 

 1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na wiosenne spotkania misyjne. Zaproszenie kieruje w stronę Członków Papieskich Dzieł Misyjnych, wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami oraz tych, którym sprawy misji leżą na sercu. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 lutego 2016 r. w Raciborzu w klasztorze Annuntiata. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.

 

 1. Rektor Bractwa św. Józefa zaprasza na wielkopostne rejonowe spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek, 3 marca 2016 r. o godz. 18.00 do Raciborza-Studziennej. W programie spotkania przewiduje się: Mszę św., konferencję formacyjną, nabożeństwo pasyjne (Droga Krzyżowa lub część Gorzkich Żali) oraz krótkie spotkanie przy herbacie. Zapraszamy także nowych członków Bractwa oraz zainteresowanych naszą Wspólnotą. Spotkanie modlitewno-formacyjne trwa ok. 2,5 h.

 

 1. Wielkopostne rekolekcje dla rolników (mężczyzn) odbędą się w dniach 23-25 lutego 2016 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Zakończenie o godz. 12.00. Zgłoszenia u dyrektora DDF – ks. Łukasza Szablickiego, mailowo: ddf@miedonia.pl lub telefonicznie 32 4151386.

 

 1. Wielkopostne rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca  odbędą się w dniach od 26 do 28 lutego 2016 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8). Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę ok. 14.00. Koszt: 100 zł. Zapisy: drogą e-mailową na adres: msobek@poczta.fm lub telefonicznie pod numerem: 695 331 715.