1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty na rzecz parafii;
 • przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela „Ad Gentes”. Przeżywamy ją pod hasłem: Miłosierni aż po krańce świata. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach i misjonarkach;
 • Gorzkie Żale śpiewać będziemy przed sumą o godz. 9.15;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej – chrzest. Do wspólnoty Kościoła poprzez ten sakrament zostanie przyjęty Maksymilian Paweł Urbas.

 

 1. Przeżywamy czas ferii zimowych. Przypominam, że Stowarzyszenie Studzienna wraz z ZSP nr 4 organizują w tym tygodniu spotkania dla dzieci naszej parafii w salce przy plebanii oraz wyjazdy na różne atrakcje. Wszystkich, którzy się zapisali, serdecznie zapraszamy!

 

 1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na wiosenne spotkania misyjne. Zaproszenie kieruje w stronę Członków Papieskich Dzieł Misyjnych, wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami oraz tych, którym sprawy misji leżą na sercu. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 lutego 2016 r., w Raciborzu w klasztorze Annuntiata. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. godz.13.30.

 

 1. Za tydzień, 28.02., przypada III Niedziela Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na bieżące koszty funkcjonowania parafii;
 • po Mszach zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”;
 • Gorzkie Żale śpiewać będziemy przed sumą – o godz. 9.15;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

 1. Rektor Bractwa św. Józefa zaprasza na wielkopostne rejonowe spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek, 3 marca 2016 r., o godz. 18.00, do naszej parafii. W programie spotkania przewiduje się: Mszę św., konferencję formacyjną, nabożeństwo pasyjne (Droga Krzyżowa lub część Gorzkich Żali) oraz krótkie spotkanie przy herbacie. Zaproszeni do udziału są członkowie Bractwa oraz wszyscy zainteresowani tą Wspólnotą. Spotkanie modlitewno-formacyjne trwa ok. 2,5 godziny.

 

 1. Wielkopostne rekolekcje dla rolników (mężczyzn) odbędą się w dniach 23-25 lutego 2016 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Zakończenie o godz. 12.00. Zgłoszenia u dyrektora DDF – ks. Łukasza Szablickiego, mailowo: ddf@miedonia.pl lub telefonicznie 32 4151386.

 

 1. Wielkopostne rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca odbędą się w dniach od 26 do 28 lutego 2016 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8). Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę ok. 14.00. Koszt: 100 zł. Zapisy: drogą e-mailową na adres: msobek@poczta.fm lub telefonicznie pod numerem: 695 331 715.

 

8. Są jeszcze WOLNE intencje Mszy św. w sobotę rano o 6.30 i w przyszłą niedzielę.