1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na bieżące koszty funkcjonowania parafii;
 • po Mszach zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”;
 • Gorzkie Żale śpiewać będziemy przed sumą o godz. 9.15;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
 • w czwartek rano o 6.30 Msza św. I-czwartkowa, a po niej nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Natomiast o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się wielkopostne rejonowe spotkanie modlitewno-formacyjne Bractwa św. Józefa. W programie spotkania: Msza św., konferencja formacyjna, nabożeństwo pasyjne oraz krótkie spotkanie przy herbacie w salce przy plebanii. Zaproszeni do udziału są członkowie Bractwa oraz wszyscy mężczyźni zainteresowani tą Wspólnotą;
 • w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy litanią do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa (intencje składamy u pana Kościelnego w zakrystii przed mszą św.);
 • w sobotę o godz. 6.30 msza św. I-sobotnia, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą przed świętami wielkanocnymi.

 

 1. W piątek, 4.03., po wieczornej Mszy św. odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży z kl. III Gimnazjum, przygotowującej się do Bierzmowania. Informuję, że Bierzmowanie w tym roku będzie miało miejsce w piątek, 20 maja 2016 r. w kościele św. Mikołaja w Raciborzu.

 

 1. Za tydzień, 6.03., przypada IV Niedziela Wielkiego Postu:
 • kolekta na rzecz WSD i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Gorzkie Żale śpiewać będziemy o godz. 9.15, a po południu Droga Krzyżowa.

 

 1. 6. W nowym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św.: w poniedziałek o 18.00 oraz w przyszłą niedzielę, 6.03., o godz. 7.30.

 1. W pierwszym tygodniu ferii, czterech ministrantów z naszej parafii uczestniczyło w Kursie Lektorskim, który odbywał się w Diecezjalnym Domu Formacyjnym Diecezji Opolskiej w Raciborzu-Miedoni. Byli to: Robert FRANICZEK, Dominik SWOBODA, Jakub PIECHACZEK oraz Martin RZYTKI. Uroczyste ustanowienie nowych Lektorów miało miejsce w piątek, 19 lutego 2016 r., podczas Mszy św. w kaplicy DDF w Miedoni. Dokonał go Dziekan Dekanatu Racibórz – ks. Adrian Bombelek. Nowym lektorom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu Bożych łask oraz młodzieńczego zapału w służbie przy ołtarzu Pańskim w naszej Parafii.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Grzegorz ROSTEK z Raciborza oraz Anna BINDACZ z Krzyżanowic (zapowiedź I).