1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu:

  • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na rzecz naszej parafii;
  • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
  • Gorzkie Żale śpiewać będziemy przed sumą o godz. 9.25;
  • zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji kilka czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Apostoł Miłosierdzia, Różaniec, Któż jak Bóg;
  • po południu o godz. 14.30 zapraszam na rozważanie Męki Pańskiej z muzyką pasyjną w wykonaniu zespołu wokalnego Canterini oraz Zespołu instrumentalnego uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Dokładne informacje podane są na gazetkach w kościele oraz stronie internetowej. Niech Wasz liczny udział w tym koncercie przyczyni się do dobrego przygotowania do świąt paschalnych.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.

 3. W piątek, 18.03., rano o godz. 6.30 Msza św. w języku niemieckim, a o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi grupa Dzieci Maryi.

 4. W sobotę, 19 marca, przeżywamy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Bardzo serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę św. rano o godz. 8.00 m.in. w intencji wszystkich Rzemieślników i mężczyzn noszących imię Józef z naszej parafii. W tym dniu po południu o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rzemieślników i Józefów w salce przy plebanii.

 5. Za tydzień, 20.03., przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej:

  • kolekta na budowę obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków kościelnych;
  • podczas Mszy św. błogosławieństwo palm;
  • Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać baranki na stół wielkanocny;
  • Gorzkie Żale śpiewać będziemy o godz. 9.25, a po południu o 14.30 Droga Krzyżowa.

 6. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 15.00 do kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu „na Górce” osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo pokutne.

7. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Grzegorz ROSTEK z Raciborza oraz Anna BINDACZ z Krzyżanowic (zapowiedź III).

 8. Caritas Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Caritas na pielgrzymkę do kościoła jubileuszowego Świętej Rodziny i do grobu biskupa Nathana w Branicach, w ramach obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Pielgrzymka odbędzie się 2 kwietnia 2016 r., w sobotę w oktawie Wielkanocy, przed Niedzielą Miłosierdzia. Jeśli będą chętni z naszej parafii, to zamówimy autobus. Zapisać można się w tym tygodniu na listę w zakrystii.

9. Zachęcamy do słuchania Radia Doxa. Piątą Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczną się w Radiu Doxa „Rekolekcyjne Rozmowy Wielkopostne”. To cykl, którego gościem będzie o. prof. Józef Augustyn, jezuita, kierownik duchowy, pisarz, autor ponad pięćdziesięciu książek własnych oraz kilkunastu pod redakcją, animator rekolekcji ignacjańskich, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie. Emisja od niedzieli do soboty (19 marca) o 18.15 i 22.45 (powtórka). Częstotliwość: 107,9 FM oraz 87,8 FM (Racibórz).