1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej:
 • kolekta na budowę obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków kościelnych;
 • podczas Mszy św. błogosławieństwo palm;
 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne naszego Caritasu;
 • wszystkich serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 9.25;
 • po południu o godz. 14.30 w kościele Droga Krzyżowa;
 • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na godz. 15.00 do kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu „na Górce” osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo pokutne.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do środy po Mszach św.

 

 1. W środę po Mszy św. wieczornej – od godz. 18.30 – będziemy przygotowywać w kościele Boży Grób i Ciemnicę. Serdecznie zapraszamy młodzież i chętnych do pomocy!

 

 1. Odwiedziny chorych – w Wielki Piątek od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

 

 1. Wychodząc naprzeciw osobom praktykującym nieregularnie i pracującym do późnych godzin wieczornych, w 16 kościołach diecezji opolskiej, podjęto inicjatywę: Noc Konfesjonałów. W Raciborzu taka noc odbędzie się w kościele jubileuszowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielką Środę w godz. 19.00-24.00.

 

 1. Dziś – Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Święte Triduum paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) jest to już obchód Paschy Chrystusa przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Przeżyjmy te dni paschalne godnie i po chrześcijańsku – niech to będą dni szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego poprzez czynny udział każdego z nas w nabożeństwach i obrzędach sprawowanych w naszym kościele:
 • w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej oraz czuwanie przy ciemnicy do godz. 21.00. Kolekta w tym dniu na rzecz parafii – na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację świąteczną naszego kościoła;
 • w Wielki Piątek o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa, Liturgia Męki Pańskiej, a po niej – do godz. 22.00 czuwanie przy Bożym Grobie. W tym dniu składamy ofiary przy ucałowaniu krzyża na rzecz Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od 21.00 adorację prowadzić będzie zespół młodzieżowy z p. Barbarą Wałach;
 • w Wielką Sobotę od godz. 13.00 adoracja przy Bożym Grobie, o godz. 14.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 oraz o godz. 22.00 liturgia wielkanocna w języku niemieckim. Kolekta w Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania na rzecz naszej parafii.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. w salce w kościele spotkanie Dzieci Maryi.

 

 1. Okazja do Spowiedzi św. przed świętami wielkanocnymi będzie codziennie. W czasie Triduum Paschalnego (czyli od Wielkiego Czwartku) pozwólmy wyspowiadać się szczególnie tym, którzy przyjadą na święta z zagranicy.

 

 1. Caritas Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Caritas na pielgrzymkę do kościoła jubileuszowego Świętej Rodziny i do grobu biskupa Nathana w Branicach w ramach obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Pielgrzymka odbędzie się 2 kwietnia 2016 r., w sobotę w oktawie Wielkanocy, przed Niedzielą Miłosierdzia. Jeśli będą chętni z naszej parafii, to zamówimy autobus. Zapisać można się w tym tygodniu na listę w zakrystii.
 2. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Cecylię KORCZOK, lat 64, zamieszkałą przy ul. Bojanowskiej 41. Zmarła również śp. Maria WITECZEK, lat 82, zamieszkała przy ul. Moniuszki 6. Jej pogrzeb w poniedziałek, 21.03. o godz. 9.00. Polecajmy je miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…