1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii;
 • składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świąt wielkanocnych w naszej świątyni: dziękuję paniom sprzątającym kościół, układającym kwiaty, młodzieży i dorosłym przygotowującym Ciemnicę i Boży Grób. Dziękuję również ministrantom, lektorom, organistom, scholi męskiej, orkiestrze oraz nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii za trud przygotowania Liturgii i obrzędów świątecznych. Dziękuję ks. prałatowi Janowi, ks. Tomaszowi oraz ks. Waldemarowi za wspólne celebrowanie tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa i za posługę w konfesjonale. Dziękuję wreszcie i Wam, kochani Parafianie, za uczestnictwo w tych dniach Paschalnych i wspólną modlitwę;
 • po południu o godz. 14.30 w kościele Nieszpory wielkanocne.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy II dzień świąt wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 10.00 (msza m.in. w intencji mężczyzn i młodzieńców z parafii). Kolekta w tym dniu na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W poniedziałek nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna od środy do piątku po Mszach św.

 1. W piątek, 1.04., od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy litanią do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa (intencje składamy u Pana Kościelnego w zakrystii). W piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, gdyż dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości.

 

 1. W sobotę o 6.30 Msza św. I-sobotnia i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

 1. Caritas Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich pracowników, wolontariuszy i przyjaciół Caritas na pielgrzymkę do kościoła jubileuszowego Świętej Rodziny i do grobu biskupa Nathana w Branicach w ramach obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia 2016 r. Z powodu braku większej grupy chętnych na pielgrzymowanie, nie będziemy organizować wspólnego wyjazdu z naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu jest jeszcze Wolna intencja mszalna w czwartek rano o godz. 6.30.

 1. W przyszłą niedzielę, 3.04., przypada II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego), którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Kolekta przeznaczona będzie na Caritas diecezji opolskiej. W tym dniu odbędzie się również kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy.

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Marię WITECZEK, która przeżyła lat 82, mieszkała przy ul. Moniuszki 6. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…