1. Przeżywamy dziś II Niedzielę po Zmartwychwstaniu Pańskim:
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Caritas diecezji opolskiej i za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia w Kościele;
 • po południu o godz. 14.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszach św.
 1. Tegoroczny Dzień Świętości Życia razem z liturgicznym obchodem uroczystości Zwiastowania Pańskiego przeżywać będziemy w poniedziałek, 4 kwietnia. W tym dniu Msza św. w naszym kościele wieczorem o godz. 18.00.

 

 1. W czwartek, 7.04., od godz. 6.30 Msza św. I-czwartkowa m.in. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz nabożeństwo. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

 1. W piątek, 8.04., po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebanii. Wszystkich członków Rady zapraszam na godz. 19.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 10.04., przypada III Niedziela Wielkanocna:
 • zakończymy w tym dniu Tydzień Miłosierdzia;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu św. Franciszka w salce w kościele.
 1. Dnia 23 kwietnia 2016 r. (sobota) w Rudach Raciborskich odbędzie się Metropolitalny Kongres Misyjny. Na Kongres zaproszeni są: dzieci, młodzież i dorośli diecezji katowickiej, gliwickiej i opolskiej. Kongres rozpocznie się o godz. 10.00. Eucharystia będzie sprawowana przez Księży Biskupów o godz. 12.00. Zakończenie o godz. 15.00.
 1. Wszystkim, którzy wybierają się na pielgrzymkę do Włoch w dniach 3-11 czerwca 2016 r. przypominam, że na miesiąc przed wyjazdem należy wpłacić całość kwoty za pielgrzymkę, czyli 1590 zł. Wpłaty można dokonać w kancelarii.
 2. Zmarła nasza Parafianka śp. Łucja LASAK, która przeżyła 80 lat, mieszkała przy ul. Urbana 5. Jej pogrzeb w czwartek, 7 kwietnia 2016 r. o godz. 9.00. Różaniec za Zmarłą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15 oraz w czwartek przed pogrzebem. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…