1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu św. Franciszka w salce w kościele;
 • rozpoczynamy w dniu dzisiejszym 8. Ogólnopolski Tydzień Biblijny;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna od środy do piątku po Mszach św.

 

 1. W najbliższy czwartek, 14 kwietnia o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Informacje na plakatach i ulotkach w kościele. Sprzęt możemy składać na parkingu przy kościele od środy wieczorem, a w czwartek o godz. 9.00 ciężarówka zbierze wszystko to, co złożymy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 17.04., przypada IV Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.

 

 1. Parafialna zbiórka złomu odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia.

 

 1. Za 2 tygodnie, w sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Rudach Raciborskich odbędzie się Metropolitalny Kongres Misyjny. Na Kongres zaproszeni są: dzieci, młodzież i dorośli diecezji katowickiej, gliwickiej i opolskiej. Kongres rozpocznie się o godz. 10.00. Eucharystia będzie sprawowana przez Księży Biskupów o godz. 12.00. Zakończenie o godz. 15.00. Szczegółowe informacje wywieszone są na gazetkach.

 

 1. Wszystkim, którzy wybierają się na pielgrzymkę do Włoch w dniach
  3-11 czerwca 2016 r.
  przypominam, że na miesiąc przed wyjazdem należy wpłacić całość kwoty za pielgrzymkę, czyli 1590 zł. Wpłaty w kancelarii i w zakrystii.

 

 1. Dyrektor głuchołaskiego „Skowronka”, ks. Bartłomiej Krajewski, zachęca do skorzystania z promocyjnych ofert pobytu rehabilitacyjnego w Ośrodku w Głuchołazach w kwietniu i w maju br. Bliższe informacje znajdziemy na plakatach w gablotkach.

 

 1. Zachęcamy do słuchania Radia Doxa. W naszej rozgłośni nie brakuje aktualnych doniesień z diecezji i regionu. Oprócz cogodzinnych „Wiadomości” polecamy również magazyn reporterów „Na bieżąco” – od poniedziałku do piątku, po 16-stej. Natomiast codziennie o 18.00 „Aktualności Radia Watykańskiego”. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz).

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Łucję LASAK, która przeżyła lat 80, mieszkała przy ul. Urbana 5. Polecajmy naszą Zmarłą miłosierdziu Bożemu i módlmy się za nią: wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…