1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na rzecz naszej parafii;
 • dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. O godz. 14.30 nabożeństwo w tej intencji;
 • o godz. 18.00 w  kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu odbędzie się koncert z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. W programie wystąpią ,,Chór Vivo” pod kierunkiem Agnieszki Patalong oraz Klub Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej ,,Atlantyda” pod kierunkiem Ireny Hlubek z Raciborskiego Centrum Kultury, gościnnie z wystąpieniem na temat Chrztu Polski – Siostra dr Elżbieta Cincio. Ks. proboszcz Ginter Kurowski serdecznie zaprasza wszystkich do udziału!
 • Stowarzyszenie Studzienna informuje, że w dniu dzisiejszym po Mszach św. będzie można dokonać wpłaty składki członkowskiej. Osoby, które nie uiszczą składki w tą niedzielę, będą to mogły zrobić jeszcze za tydzień, w niedzielę 24.04. po obydwu Mszach św.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 

 1. W poniedziałek, 18.04., siostra Antonia zaprasza na spotkanie Dzieci Maryi: młodszą grupę na godz. 17.00 , a starszą grupę Marianek na godz. 18.30 (po Mszy św.).

 

 1. W piątek zespół młodzieżowy poprowadzi śpiewy na Mszy św. szkolnej o 18.00.

 

 1. W sobotę, 23 kwietnia 2016 r., w Rudach Raciborskich odbędzie się Metropolitalny Kongres Misyjny. Szczegóły na plakatach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 24.04., przypada V Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w związku z zapowiedzią poczynioną przez Papieża Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas modlitwy Regina caeli, po Mszach św. przy kościele odbędzie się tzw. papieska zbiórka na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie (do puszek);
 • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.

 

 1. Dyrektor głuchołaskiego „Skowronka”, ks. Bartłomiej Krajewski, zachęca do skorzystania z promocyjnych ofert pobytu rehabilitacyjnego w Ośrodku w Głuchołazach w kwietniu i w maju br. Bliższe informacje znajdziemy na plakatach w gablotkach.

 

 1. W niedzielę, 1 maja, w Jemielnicy odbędzie się 5. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Święto będzie połączone z VI Jarmarkiem Cysterskim. W związku z powyższym, Biskup Opolski wystosował krótki komunikat (zaproszenie) na Diecezjalne Święto Rodziny, który wywieszony jest w gablotce.

 

 1. Zmarła śp. Zygberta PIECHACZEK, lat 76, zam. przy ul. Sobieskiego 12. Jej pogrzeb w czwartek, 21.04. o godz. 10.00.