1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszej parafii;
 • w związku z zapowiedzią poczynioną przez Papieża Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas modlitwy Regina caeli, po Mszach św. przy kościele odbędzie się tzw. papieska zbiórka na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie (do puszek);
 • Stowarzyszenie Studzienna informuje, że w dniu dzisiejszym po Mszach św. będzie można dokonać wpłaty składki członkowskiej. Zbiórka w salce przy kościele;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 

 1. W poniedziałek przypada Święto św. Marka, Ewangelisty. Msza św. o godz. 18.00, a po niej odbędzie się procesja błagalna o urodzaje, którą odprawimy na naszym cmentarzu. Zapraszam do wspólnej modlitwy, szczególnie rolników i gospodarzy naszej parafii.

 

 1. W piątek po Mszy św. szkolnej (około godz. 18.30) odbędzie się spotkanie dla młodzieży z kl. III Gimnazjum, która pragnie przystąpić w maju br. do bierzmowania.

 

 1. W sobotę, 30.04. rano (8.00-9.00) odbędzie się parafialna zbiórka złomu.

 

 1. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza w sobotę, 30 kwietnia br., do kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. W nawiązaniu do 1050-lecia Chrztu Polski czuwanie odbędzie się pod hasłem: 1050 razy lepiej. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Plakat zamieszczony jest w gablotkach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 1.05., przypada VI Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz WSD i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się majowa zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu nabożeństwo niedzielne – majowe o godz. 14.30. Po nabożeństwie, w salce przy plebanii, odbędzie się spotkanie dla Róż różańcowych naszej parafii przy kawie i ciastku, na które bardzo gorąco zapraszam (jeśli ktoś miałby ochotę upiec ciasto na tę okoliczność, proszę poinformować w zakrystii lub kancelarii);
 • w Jemielnicy odbędzie się 5. Diecezjalne Święto Rodziny. Biskup Opolski Andrzej Czaja wystosował krótki komunikat na to Święto, który wywieszony jest w gablotce.

 

 1. W poniedziałek, 16 maja 2016 r., w Święto NMP Matki Kościoła odbędą się rejonowe spotkania modlitewne dla rolników. W rejonie raciborskim takie spotkanie odbędzie się w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Pietrowicach Wielkich, godz. 15.00.

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Zygbertę PIECHACZEK, która przeżyła lat 76, mieszkała przy ul. Sobieskiego 12. Polecajmy naszą Zmarłą miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…