1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę, która przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • dziś także odbywa się majowa zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu nabożeństwo niedzielne – majowe o godz. 14.30. Po nim, w salce przy plebanii, odbędzie się spotkanie dla Róż różańcowych naszej parafii przy kawie i ciastku, na które bardzo gorąco zapraszam. Przy tej okazji serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy zadeklarowali chęć pomocy w przygotowaniu tego spotkania;
 • w Jemielnicy odbywa się 5. Diecezjalne Święto Rodziny.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają DNI KRZYŻOWE. W te 3 dni gromadzimy się w kościele już o godz. 17.30, by odprawić procesje błagalne o urodzaje wraz z nabożeństwem majowym, a po niej Msza św. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

 

 1. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 m.in. za tegorocznych maturzystów o światło Ducha Świętego na czas egzaminów.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca: w czwartek rano o 6.30 Msza św. I-czwartkowa, a po niej nabożeństwo majowe o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy nabożeństwem majowym z wezwaniami do Matki Bożej oraz Msza św. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii przed mszą św.); w sobotę o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia i nabożeństwo majowe do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych od godz. 8.30 (chorych zgłaszamy w zakrystii u pana Kościelnego).

 

 1. W przyszłą niedzielę, 8.05., przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywać będziemy kiermasz, czyli kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Zuzanna GABRIEL z Raciborza oraz Łukasz BŁASZKÓW z Raciborza (zapowiedź I).

 

 1. W związku z decyzją Miasta Racibórz umożliwiającą zapisanie dzieci 2,5-letnich do przedszkola na rok szkolny 2016/2017 uprzejmie prosimy zainteresowanych rodziców o osobiste zapisy w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Bojanowskiej 5, do dnia 9 maja 2016 r.

 

 1. W poniedziałek, 9.05. o godz. 8.00 zapraszam chętnych do sprzątania wokół kościoła.

 

 1. Maj to miesiąc maryjny. Zachęcam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 14.30.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli:
 • w Niemczech śp. Maria FRANCUZ, która przeżyła lat 59, mieszkała przy ul. Wschodniej. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek, 6.05. o godz. 11.00.
 • śp. Stefan BARTOSZ, przeżył 93 lata, mieszkał przy ul. Studziennej 14. Jego pogrzeb w środę, 4.05. o godz. 11.00.

Różaniec za Zmarłych codziennie przed Mszą św. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…