1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
 • w naszej parafii to także Kiermasz – 109 rocznica poświęcenia naszego kościoła;
 • Bóg zapłać za kolektę, która przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;
 • dziś także po Mszach odbywa się zbiórka przy kościele na remont katedry w Opolu;
 • po południu o 14.30 nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 

 1. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszam wszystkich chętnych do sprzątania i plewienia wokół naszego kościoła.

 

 1. We wtorek, 10.05., odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka do Matki Bożej. Wyruszymy o godz. 17.00 spod naszego kościoła i uczestniczyć będziemy w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. w kościele Matki Bożej. Po uroczystościach wrócimy do naszej świątyni, gdzie zakończymy pielgrzymowanie. Zapraszam do udziału!

 

 1. Próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii Świętej będą w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

 

 1. W piątek, 13.05. przypada Dzień Fatimski. W tym dniu rano o 6.30 Msza św. w jęz. niemieckim, a wieczorem o 19.00 Msza św. fatimska z nabożeństwem fatimskim i procesją wokół kościoła. W piątek przed wieczorną Mszą św. będzie można zakupić śpiewniki fatimskie, których używać będziemy do nabożeństw w naszej parafii.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 15.05., przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
 • w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej;
 • kolekta przeznaczona będzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele.

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Zuzanna GABRIEL z Raciborza oraz Łukasz BŁASZKÓW z Raciborza (zapowiedź II).

 

 1. W sobotę, 14.05., Miasto Racibórz organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie w gablotce przy kościele.

 

 1. W poniedziałek, 16 maja 2016 r., w Święto NMP Matki Kościoła odbędą się rejonowe spotkania modlitewne dla rolników. W rejonie raciborskim takie spotkanie będzie się w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Pietrowicach Wielkich o godz. 15.00.

 

 1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu-Studziennej zaprasza na Zabawę majówkową, która odbędzie się 28 maja 2016 r. na hali LKS Studzienna. Bilety w cenie 50 zł (za parę) do nabycia w Sekretariacie SP5 oraz w sklepie u państwa Sieradzkich. Dokładne informacje na plakacie w gablotce przy kościele.

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Stefana BARTOSZ, przeżył 93 lata, mieszkał przy ul. Studziennej oraz śp. Marię FRANCUZ, która przeżyła lat 59, mieszkała przy ul. Wschodniej. Polecajmy naszych Zmarłych Parafian miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…