1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
 • w naszej parafii dziś także Uroczystość I Komunii Świętej;
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • o godz. 14.00 Chrzest: Zofia Małgorzata Rychlik;
 • po południu o 14.30 nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar I Komunii św.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 

 1. W poniedziałek, 16 maja 2016 r., w Święto NMP Matki Kościoła odbędą się rejonowe spotkania modlitewne dla rolników. W rejonie raciborskim takie spotkanie będzie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Pietrowicach Wielkich o godz. 15.00.

 

 1. Próby dla młodzieży przed uroczystością bierzmowania będą we wtorek, środę i czwartek o godz. 19.00 w kościele św. Mikołaja w Raciborzu. Młodzież obowiązkowo zabiera ze sobą na próby modlitewnik Droga do nieba. Bierzmowanie będzie w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja. Udzieli go Ks. Bp Paweł Stobrawa.

 

 1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu-Studziennej zaprasza na Zabawę majówkową, która odbędzie się w sobotę, 28 maja 2016 r., na hali LKS Studzienna. Bilety w cenie 50 zł (za parę) do nabycia w Sekretariacie SP5 oraz w sklepie u państwa Sieradzkich. Dokładne informacje na plakacie w gablotce.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 22.05., przypada uroczystość Najświętszej Trójcy:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny.Rozpoczniemy go Mszą Świętą w kościele Farnym o godz. 14.00. Wyruszymy z kościoła na Rynku o godz. 15.00. Zakończenie przy kościele Matki Bożej.

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Zuzanna GABRIEL z Raciborza oraz Łukasz BŁASZKÓW z Raciborza (zapowiedź III).

 

 1. Dekanat Racibórz organizuje wspólny wyjazd na Spotkanie Modlitewne Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd 4 czerwca o godz. 4.00, powrót 5.06. nad ranem. Chętnych prosimy o zapisy przez formularz internetowy, zamieszczony na internetowej stronie parafialnej (parafiastudzienna.pl). Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Oto link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/1JTL2AmRBrarbxE-_9sKoNOOLjOyF06YQHZ_HUU0-RGc/viewform

 

 1. W niedzielę, 29 maja 2016 godz. 14.30 w naszym kościele odbędzie się Koncert z okazji Dnia Matki. Wystąpią: Zespół Dziecięcy im. J. von Eichendorffa (Marta Bedrunka, Oliwia Fira, Ewelina Fulneczek, Ewelina Świerczek, Emilia Wrazidło), Zespół Młodzieżowy 4 + 2 (Karolina Bedrunka, Maria Opolony, Andrea Ploch, Ewelina Ploch, Robert Krupa, Paweł Wałach), Baltic Trio (Jan Turkiewicz – skrzypce, Michał Kubica – skrzypce, Paweł Wałach – klarnet). Już dziś serdecznie zapraszamy! Koncert Dzień Matki 2016

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Horsta PLACZEK, przeżył 82 lata, mieszkał przy ul. Wschodniej 9. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…