1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • prowadzona jest akcja sondażowa mająca na celu wybór pomysłu do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego naszego miasta. Zachęcam do udziału;
 • ulicami Raciborza przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Zachęcam do licznej obecności na marszu, która jest wyrazem poparcia dla wartości związanych z szacunkiem dla życia i promocją katolickiej wizji rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Farnym o godz. 14.00, a wyjście z Rynku nastąpi o godz. 15.00;
 • z racji Marszu dla życia i rodziny, nabożeństwa popołudniowego nie będzie!

 

 1. W piątek, 20 maja, Ks. Bp Paweł Stobrawa udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszego dekanatu, wśród nich – młodzieży naszej parafii (10 osób). Uroczystość odbyła się w kościele św. Mikołaja w Raciborzu. Naszej młodzieży gratulujemy i życzymy światła Ducha Świętego w codziennych wyborach życiowych.
 1. 3. We wtorek, 24.05. o godz. 18.00 w salce przy plebanii odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się w dniach 3-11.06. na pielgrzymkę do Włoch.

 

 1. W środę przypada wspomnienie św. Urbana. O godz. 17.00 rozpoczniemy procesję o urodzaje do krzyża „na górnioku”. Po powrocie, około godz. 18.00 będzie Msza św.

 

 1. W czwartek, 26.05. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej świątyni Msze św. o godz. 6.30 i o godz. 8.00 (Msza w int. dzieci przeżywających I rocznicę I Komunii Świętej) z procesją do 4 ołtarzy:
 • w tym roku przejdziemy trasą: z kościoła-ul. Moniuszki-H. Pobożnego-Wschodnia-Hulczyńska- Bogumińska-powrót do kościoła (wszystkich mieszkańców proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji);
 • Dzieci Komunijne i Rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych;
 • proszę panów o kierowanie ruchem i pilnowanie porządku na całej trasie;
 • ofiary podczas kolekty złożymy w tym dniu na rzecz naszej parafii;
 • po południu w Opolu KONCERT UWIELBIENIA na Osiedlu Armii Krajowej.
 1. 6. W przyszłą niedzielę, 29.05., będziemy przeżywać X Niedzielę Zwykłą:
 • gościć będziemy w naszej parafii ks. Łukasza Szablickiego, dyrektora Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Raciborzu-Miedoni, który wygłosi w tym dniu kazania;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz DDF w Raciborzu-Miedoni;
 • o godz. 14.30 w kościele odbędzie się Koncert z okazji Dnia Matki. Wystąpią: Zespół Dziecięcy im. J. von Eichendorffa, Zespół Młodzieżowy 4 + 2, Baltic Trio. Serdecznie zapraszamy! Po koncercie, Grupa DFK Studzienna zaprasza na poczęstunek do salki przy plebanii. Koncert Dzień Matki 2016

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Małgorzata PIPREK z Raciborza oraz Martin WYGLENDA z Raciborza (zapowiedź I).

 

 1. Dekanat Racibórz organizuje wspólny wyjazd na Spotkanie Modlitewne Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd 4 czerwca o godz. 4.00, powrót 5.06. nad ranem. Chętnych prosimy o zapisy przez formularz internetowy, zamieszczony na internetowej stronie parafialnej (parafiastudzienna.pl). Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Oto link: https://docs.google.com/forms/d/1JTL2AmRBrarbxE-_9sKoNOOLjOyF06YQHZ_HUU0-RGc/viewform