1. Przeżywamy IX Niedzielę Zwykłą:
 • gościmy w naszej parafii ks. Łukasza Szablickiego, dyrektora Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Raciborzu-Miedoni, dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże;
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz DDF w Raciborzu-Miedoni;
 • o godz. 14.30 w kościele odbędzie się Koncert z okazji Dnia Matki! Po koncercie, Grupa DFK Studzienna zaprasza na poczęstunek do salki przy plebanii.

 

 1. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pięknie udekorowały trasę przejścia procesji, przygotowały 4 ołtarze. Bóg zapłać dzieciom i młodzieży, dorosłym i wszystkim biorącym udział w procesji za wspólną modlitwę. Przypominam, że do czwartku włącznie odbywają się procesje eucharystyczne po Mszach św.

 

 1. Kancelaria czynna w tym tygodniu od wtorku do czwartku po Mszach św.

 

 1. Do wtorku odprawiamy nabożeństwa majowe, a od środy zapraszam na krótkie nabożeństwa czerwcowe do NSPJ bezpośrednio po Mszach św.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
 • w czwartek rano o 6.30 Msza św. I-czwartkowa, a po niej nabożeństwo czerwcowe o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 • w piątek przypada uroczystość NSPJ. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy litanią do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii);
 • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych w sobotę nie będzie!

 

 1. W przyszłą niedzielę, 5.06. przypada X Niedziela Zwykła:
 • kolekta na rzecz seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza do udziału w Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwa za młode pokolenie; 11.00 – Msza Święta (bp Andrzej Czaja); 13.00 – Program kulturalny przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny;
 • w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie;
 • o godz. 14.30 w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe do NSPJ.

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Małgorzata PIPREK z Raciborza oraz Martin WYGLENDA z Raciborza (zap. II);
 • Rafał Zieliński z Raciborza oraz Justyna HINCE z Bojanowa (zap. I).

 

 1. Dekanat Racibórz organizuje wyjazd na Spotkanie Modlitewne Młodych na Polach Lednickich. Zapisy przez formularz internetowy, zamieszczony na internetowej stronie parafialnej (parafiastudzienna.pl). Oto link: https://docs.google.com/forms/d/1JTL2AmRBrarbxE-_9sKoNOOLjOyF06YQHZ_HUU0-RGc/viewform