1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • dziękuję również za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • na godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo niedzielne. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres wakacyjny, nabożeństw popołudniowych nie będzie.

 

 1. W poniedziałek, 4.07., o godz. 7.00 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu wokół naszego kościoła. Przy tej okazji dziękuję Panom, którzy tak ofiarnie pracowali w ostatnich tygodniach przy ogrodzeniu cmentarza oraz murze przy kościele i plebanii. Ogrodzenie zostało uzupełnione, pomalowane, oczyszczone i zakonserwowane. Mur również został oczyszczony i pomalowany wraz z ogrodzeniem kościoła. Bóg zapłać panom: Jerzemu Kubik, Brunonowi Knura, Rudolfowi Matuszek, Tadeuszowi Trusz oraz Rafałowi Ploch za bezinteresowną pracę na rzecz naszej parafii. I tu znowu prośba do Was, Parafianie: dbajcie o porządek na cmentarzu! Jest przykrym faktem, że znowu z tyłu cmentarza powstaje hałda śmieci! Przypominam, że na cmentarzu możemy zostawiać w kontenerach TYLKO plastik i szkło (które należy odpowiednio posegregować), pozostałe odpady (kwiaty, donice, itp.) zabieramy ze sobą do domu! Jeśli sprawa się nie rozwiąże, wzorem parafii z sąsiedniej gminy, od września całkowicie zostaną zlikwidowane kontenery, a śmierci będziemy zabierać ze sobą.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: o godz. 6.30 Msza św. I-czwartkowa, a po niej nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 10.07., przypada XV Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu św. Franciszka w salce.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Michał JENDRZEJCZYK z Raciborza i Agnieszka MIERA z Rudy Kozielskiej (zap. III);
 • Tomasz MYŚLIWIEC z Raciborza i Katarzyna KRZYŻOK z Olzy (zap. III);
 • Tobiasz FIRA z Raciborza oraz Patrycja CZECH z Gorzyc (zap. II).

 

 1. W dniach 15-18 lipca 2016 r. na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży, ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. Podczas jego trwania uczestnicy nawiązują relację z Bogiem i drugim człowiekiem tworząc jednocześnie wspólnotę Kościoła, w której uczą się jak żyć wartościami chrześcijańskimi we współczesnym świecie. Program spotkania przewiduje czas na Eucharystię, pracę w grupach, konferencje franciszkańskie, spotkania z Gośćmi oraz wieczorne koncerty. Więcej informacji na plakatach. Zapisy na Święto Młodzieży odbywają się poprzez stronę www.swietomlodziezy.com

 

 1. Tegoroczna 33. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 15-20.08.2016 r. Zapisy w zakrystii. Opłata za legitymację i znaczek 25 zł. Dokładne informacje dotyczące pielgrzymki – w gablotkach, na plakatach.

 

8. Są jeszcze wolne miejsca na atrakcje podczas akcji: Lato w Studziennej 2016. Prosimy o kontakt z kierownikami poszczególnych wyjazdów. Plan akcji HARMONOGRAM_lato w Studziennej 2016