1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu św. Franciszka w salce;
 • nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

 

 1. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które ofiarnie pracowały w ubiegłym tygodniu przy plewieniu i sprzątaniu wokół kościoła i plebanii. Jest to wyraz Waszej troski o dobro i piękno otoczenia świątyni – z całego serca Bóg zapłać za życzliwość!
 1. W tym tygodniu, w środę – 13.07. przypada kolejny Dzień Fatimski. W naszym kościele o godz. 19.00 Msza św. fatimska, a po niej różaniec oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W zakrystii u pana Kościelnego można jeszcze zakupić Modlitewniki fatimskie (8 zł) oraz świece z okapnikami na procesję (5 zł).

 

 1. W przyszłą niedzielę, 17.07., przypada XVI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w tym dniu rozpoczynamy w Polsce XVII Tydzień św. Krzysztofa z akcją misyjną: „Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km. Podziękuj Panu Bogu za szczęśliwe podróże i pomóż polskim misjonarzom w zakupie środków transportu”. Po Mszach św. będziemy błogosławić nasze pojazdy i przy okazji poświęcenia pojazdów będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na cele misyjne (na zakup środków transportu dla misjonarzy pochodzących z diecezji opolskiej).
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Tobiasz FIRA z Raciborza oraz Patrycja CZECH z Gorzyc (zapowiedź III).

 

 1. W dniach 15-18 lipca 2016 r. na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży, ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. Podczas jego trwania uczestnicy nawiązują relację z Bogiem i drugim człowiekiem tworząc jednocześnie wspólnotę Kościoła, w której uczą się jak żyć wartościami chrześcijańskimi we współczesnym świecie. Program spotkania przewiduje czas na Eucharystię, pracę w grupach, konferencje franciszkańskie, spotkania z Gośćmi oraz wieczorne koncerty. Więcej informacji na plakatach. Zapisy na Święto Młodzieży odbywają się poprzez stronę www.swietomlodziezy.com

 

 1. Tegoroczna 33. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 15-20.08.2016 r. Zapisy w zakrystii. Opłata za legitymację i znaczek 25 zł. Dokładne informacje dotyczące pielgrzymki – w gablotkach, na plakatach.
 1. Dnia 2 czerwca br. zarejestrowano w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę około 1,3 mln osób, szczególnie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele oraz dni świąteczne. Pośrednio podkreśla wartość niedzieli jako dnia wolnego od pracy. Mając na uwadze powyższe przesłanki, nasi Biskupi zwracają się z prośbą o poparcie tej inicjatywy ustawodawczej poprzez podjęcie akcji zbierania podpisów. Podpisy można złożyć na listach, które dostępne są w zakrystii (potrzebny nr PESEL).

9. Są jeszcze wolne miejsca na atrakcje podczas akcji: Lato w Studziennej 2016. Prosimy o kontakt z kierownikami poszczególnych wyjazdów. Plan akcji HARMONOGRAM_lato w Studziennej 2016