1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą:
  • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
  • rozpoczynamy w Polsce XVII Tydzień św. Krzysztofa z akcją misyjną: „Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km. Podziękuj Panu Bogu za szczęśliwe podróże i pomóż polskim misjonarzom w zakupie środków transportu”. W dniu dzisiejszym, po Mszach św. będziemy poświęcać nasze pojazdy. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na cele misyjne. Już teraz dziękuję za każdy grosz, który przeznaczycie na potrzeby misji i misjonarzy z naszej diecezji opolskiej (na zakup środków transportu dla nich).

 

  1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

  1. W tym tygodniu przypadają w kalendarzu liturgicznym: święto św. Brygidy, patronki Europy (sobota) oraz wspomnienia obowiązkowe: bł. Czesława, patrona diecezji opolskiej (środa), Marii Magdaleny (piątek).

 

  1. W przyszłą niedzielę, 24.07., przypada XVII Niedziela Zwykła:
  • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
  • o godz. 10.00 Msza św. w intencji wdów naszej parafii.

  1. Tegoroczna 33. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 15-20.08.2016 r. Zapisy w zakrystii. Opłata za legitymację i znaczek 25 zł. Dokładne informacje dotyczące pielgrzymki – w gablotkach, na plakatach.

  1. Biskup Opolski Andrzej Czaja wraz z Biskupami Pomocniczymi, Biurem ŚDM w Opolu i duszpasterzami młodzieży serdecznie zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji wraz z duszpasterzami na Diecezjalny Dzień Wspólnoty podczas Dni w Diecezji ŚDM 2016. Odbędzie się on podczas pobytu młodzieży z całego świata w naszej diecezji w sobotę, 23 lipca br. na Górze św. Anny i w Opolu. Rozpocznie go przygotowanie do liturgii na Górze św. Anny o godz. 9.00, po którym o godz. 10.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia. Po południu z Góry św. Anny uczestnicy przejadą do Opola, gdzie od godz. 16.00 będziemy kontynuować wspólne uwielbienie i świętowanie. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu, pokazując w ten sposób świadectwo swojej wiary i gotowości do budowania się wiarą młodych z całego świata.

  1. Dnia 2 czerwca br. zarejestrowano w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę około 1,3 mln osób, szczególnie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele oraz dni świąteczne. Pośrednio podkreśla wartość niedzieli jako dnia wolnego od pracy. Mając na uwadze powyższe przesłanki, Biskupi zwracają się z prośbą o poparcie tej inicjatywy ustawodawczej poprzez podjęcie akcji zbierania podpisów. Podpisy można złożyć na listach, które dostępne są w zakrystii przez cały okres wakacji (by złożyć swój podpis, potrzebny jest numer PESEL). Zachęcamy was, kochani Parafianie, do wsparcia tej inicjatywy.