1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 1000 Msza św. w intencji wdów naszej parafii;
 • przypominam, że w okresie wakacyjnym nie ma popołudniowych nabożeństw.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 1. W Krakowie (26 – 31 lipca) Światowe Dni Młodzieży. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Papieżu, organizatorach i wszystkich uczestnikach tego wydarzenia.

 

 1. W tym tygodniu przypadają w kalendarzu liturgicznym: święto św. Jakuba Apostoła (poniedziałek), uroczystość św. Anny, głównej patronki diecezji (wtorek) oraz wspomnienia obowiązkowe: św. Joachima (środa) i św. Marty (piątek).

 

 1. W przyszłą niedzielę, 31.07., przypada XVIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.

 1. Tegoroczna 33. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 15-20.08.2016 r. Zapisy w zakrystii. Opłata za legitymację i znaczek 25 zł. Dokładne informacje dotyczące pielgrzymki – w gablotkach, na plakatach.

 1. W czerwcu br. zarejestrowano w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Biskupi zwracają się z prośbą o poparcie tej inicjatywy poprzez akcję zbierania podpisów. Podpisy można złożyć na listach, które dostępne są w zakrystii przez cały okres wakacji (by złożyć swój podpis, potrzebny jest numer PESEL). Zachęcamy was, kochani Parafianie, do wsparcia tej inicjatywy.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Monika Cuber z Raciborza oraz Marek Obruśnik z Borucina (zapowiedź I).

 

 1. W ostatnim czasie odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Annę Cieślik, która przeżyła 80 lat, mieszkała przy ul. Urbana 4 (pogrzeb odbył się 6.07.2016). Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….

 1.  APEL BISKUPA OPOLSKIEGO O POMOC dla osób poszkodowanych w wyniku anomalii pogodowych. Drodzy Diecezjanie, w ostatnich tygodniach nad wieloma miejscowościami naszej diecezji przechodziły gwałtowne wichury i ulewy. Dnia 11 lipca br., w godzinach wieczornych, w parafii Koźle-Rogi przeszła trąba powietrzna. Nawałnica uszkodziła ponad 30 dachów, a woda zalała sufity, podłogi, meble, zniszczyła dobytek. W pierwszym odruchu wrażliwości serca, Caritas Diecezji Opolskiej przekazała za pośrednictwem Parafii natychmiastową pomoc dla ofiar wichury w wysokości 20 tysięcy złotych. Wyrządzone szkody są jednak dużo większe, a prośby o pomoc napływają także z innych miejscowości. Polecając wszystkich poszkodowanych Maryi Pocieszycielce Strapionych, proszę Was Drodzy Diecezjanie o konkretny gest miłosierdzia. W niedzielę, 7 sierpnia br. przed wszystkimi kościołami naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla ofiar anomalii pogodowych. Zebrane fundusze przeznaczymy na usuwanie skutków nawałnic i wsparcie poszkodowanych w ich powrocie do normalnego życia.