1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • w Krakowie kończą się dziś Światowe Dni Młodzieży. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Papieżu, organizatorach i wszystkich uczestnikach tego wydarzenia;
 • w okresie wakacyjnym nie ma popołudniowych nabożeństw.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.

 1. W tym tygodniu przypadają w kalendarzu liturgicznym: święto Przemienienia Pańskiego (sobota) oraz wspomnienia obowiązkowe: św. Alfonsa Marii Liguoriego (poniedziałek) i św. Jana Marii Vianneya (czwartek).

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
 • w czwartek rano o 6.30 Msza św. I-czwartkowa, a po niej nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 • w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy litanią do NSPJ. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii);
 • w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych w sobotę nie będzie!

 

 1. W przyszłą niedzielę, 7.08., przypada XIX Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu na rzecz WSD w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • przy kościele, na prośbę Biskupa Opolskiego, zbiórka po Mszach na rzecz poszkodowanych w czasie anomalii pogodowych w naszej diecezji.

 1. Tegoroczna 33. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 15-20.08.2016 r. Zapisy w zakrystii. Opłata za legitymację i znaczek 25 zł.

 1. W czerwcu br. zarejestrowano w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Biskupi zwracają się z prośbą o poparcie tej inicjatywy poprzez akcję zbierania podpisów. Podpisy można złożyć na listach, które dostępne są w zakrystii przez cały okres wakacji (by złożyć swój podpis, potrzebny jest numer PESEL). Zachęcamy was, kochani Parafianie, do wsparcia tej inicjatywy.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Monika Cuber z Raciborza oraz Marek Obruśnik z Borucina (zapowiedź II);

* Kamil Kowalczyk z Raciborza oraz Agata Heisig z Raciborza (zapowiedź I).

 

 1. Miasto Racibórz organizuje Akcję zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin i nawozach w wyznaczonych punktach dzielnic Raciborza w dniach 8-19.08. wg harmonogramu wywieszonego w gablotce. W Studziennej zbiórka ta odbędzie się we wtorek, 9.08. w godz. 8.00-13.00, obok stadionu LKS od ul. Urbana.