1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz WSD w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • dziś także kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • o godz. 10.00 Złoty Jubileusz I Komunii św. (Msza św. w intencji obchodzących 50 lat po I Komunii świętej). Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Jubilatami;
 • przy kościele, na prośbę Biskupa Opolskiego, zbiórka po Mszach na rzecz poszkodowanych w czasie anomalii pogodowych w naszej diecezji;
 • w okresie wakacyjnym nie ma popołudniowych nabożeństw.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.
 1. W tym tygodniu przypadają w kalendarzu liturgicznym: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (wtorek), św. Wawrzyńca (środa) oraz wspomnienia obowiązkowe: św. Dominika (poniedziałek) i św. Klary (czwartek). Są jeszcze wolne intencje Mszy św. (poniedziałek, wtorek i środa).

 

 1. W sobotę, 13.08. przypada Dzień fatimski. O godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe i procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej wokół kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14.08., przypada XX Niedziela Zwykła. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.
 1. Tegoroczna 33. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 15-20.08.2016 r. Zapisy w zakrystii. Opłata za legitymację i znaczek 25 zł.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Monika Cuber z Raciborza oraz Marek Obruśnik z Borucina (zapowiedź III);

* Kamil Kowalczyk z Raciborza oraz Agata Heisig z Raciborza (zapowiedź II).

 

 1. Miasto Racibórz organizuje Akcję zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin i nawozach w wyznaczonych punktach dzielnic Raciborza w dniach 8-19.08. wg harmonogramu wywieszonego w gablotce. W Studziennej zbiórka ta odbędzie się we wtorek, 9.08. w godz. 8.00-13.00, obok stadionu LKS od ul. Urbana.
 1. Metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Rudach. Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach zaprasza w poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., na obchód odpustu Wniebowzięcia NMP, który będzie jednocześnie okazją do dziękczynienia za 35 lat posługi biskupiej bpa Jana Wieczorka oraz za 60 lat kapłaństwa bpa Jana Bagińskiego. Głównym punktem uroczystości będzie Eucharystia sprawowana przez biskupów Metropolii Górnośląskiej  o godz. 11.00 na dziedzińcu Starego Opactwa. Podczas Eucharystii homilię wygłosi o. Piotr Chojnacki, opat Cystersów w Krakowie-Mogile. O godz. 15.00 w Bazylice sprawowane będą Nieszpory. Biskup Opolski serdecznie zaprasza do udziału w tej uroczystości. Szczegóły na stronie internetowej: www.rudy-opactwo.pl oraz www.rudy-parafia.pl.
 1. Organizujemy wyjazd do Budapesztu w dniach od 13 do 16 października 2016 r. Szczegóły w załączniku. Budapeszt 4dni  Zapisy w kancelarii i zakrystii.