1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • w Kamieniu Śląskim trwają diecezjalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka;
 • po sumie, o godz. 11.00 w salce przy kościele odbędzie się spotkanie dotyczące tegorocznych dożynek. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych, szczególnie rolników. Informuję, że ze względu na to, że w naszej parafii przeżywać będziemy dożynki miejskie, odbędą się one w niedzielę, 25 września, o godz. 11.00.

 

 1. W poniedziałek, 15.08. uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym – o godz. 7.30 oraz 10.00. Podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.

 1. Metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Rudach. Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach zaprasza w poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., na obchód odpustu Wniebowzięcia NMP, który będzie jednocześnie okazją do dziękczynienia za 35 lat posługi biskupiej bpa Jana Wieczorka oraz za 60 lat kapłaństwa bpa Jana Bagińskiego. Głównym punktem uroczystości będzie Eucharystia sprawowana przez biskupów Metropolii Górnośląskiej  o godz. 11.00 na dziedzińcu Starego Opactwa. O godz. 15.00 w Bazylice sprawowane będą Nieszpory. Szczegóły na stronie internetowej: www.rudy-opactwo.pl oraz www.rudy-parafia.pl.

 

 1. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Raciborza w poniedziałek, 15 sierpnia. Przyświecać jej będzie hasło: Od źródeł Chrztu i Miłosierdzia do nowego życia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę, 20 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godz. 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania np. poprzez odmawianie codziennie Koronki do Bożego Miłosierdzia w duchowej łączności z pielgrzymami.

 1. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek i piątek po Mszach św.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 21.08., przypada XXI Niedziela Zwykła. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Kamil Kowalczyk z Raciborza oraz Agata Heisig z Raciborza (zapowiedź III).

 

 1. W dniach od 13 do 16 października 2016 r. organizujemy z biurem podróży ALF z Opola, wyjazd: „Nad pięknym Dunajem: Budapeszt”. Koszt to 595 zł/os. i 30 € na bilety wstępu. Zapisy do końca sierpnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapraszamy! Dokładny plan wyjazdu wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie parafialnej. Budapeszt 4dni

 

 1. Na naszej parafialnej stronie internetowej pojawiły się zdjęcia oraz kilka informacji o Szlaku Jakubowym do Santiago de Compostela. W imieniu naszego Parafianina, który pielgrzymował pieszo do św. Jakuba, serdecznie zapraszam do lektury.