1. Dziś przypada XXI Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • przypominam, że nie ma nabożeństwa popołudniowego.

 

 1. W tym roku w naszej parafii przeżywać będziemy dożynki miejskie. Informuję, że odbędą się one w niedzielę, 25 września o godz. 11.00. W związku z dożynkami, bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu korony żniwnej. Będzie ona pleciona u państwa Stuchły (ul. Wschodnia 30) za 2 tygodnie w czwartek, 1 września od godz. 15.00. Zapraszamy do pomocy młodzież z klasy II i III Gimnazjum. W związku z dotychczasowym brakiem zainteresowania mieszkańców Studziennej sprawami przygotowania tegorocznych Dożynek (były już 2 spotkania, na których pojawiło się kilka osób), ponawiam zaproszenie na spotkanie dotyczące organizacji tego wydarzenia. Zapraszam do salki przy kościele dziś po sumie, o godz. 11.00!

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w piątek po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: uroczystość NMP Częstochowskiej (piątek), święto św. Bartłomieja, Apostoła (środa) oraz wspomnienia obowiązkowe: NMP Królowej (poniedziałek) i św. Moniki (sobota).

 

 1. W czwartek, 25.08 od godz. 9.00 do 13.00 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu odbędzie się Misyjny Dzień Chorych. Celem tego dnia jest umożliwienie osobom chorym, starszym i samotnym wspólnego spotkania, skorzystania z sakramentów świętych i wspólnej modlitwy w intencji Misji. Szczegółowy plan spotkania podany jest na plakacie pod chórem. Zgromadzenie Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego zaprasza do wspólnej modlitwy!

 

 1. W przyszłą niedzielę, 28.08., przypada XXII Niedziela Zwykła. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał PASZEK z Raciborza oraz Marzena FRANICZEK z Lubomii (zapowiedź I).

 

 1. W dniach od 13 do 16 października 2016 r. organizujemy z biurem podróży ALF z Opola, wyjazd: „Nad pięknym Dunajem: Budapeszt”. Koszt to 595 zł/os. i 30 € na bilety wstępu. Zapisy do końca sierpnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapraszamy! Dokładny plan wyjazdu wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie parafialnej. Są również wywieszone informacje na temat innych pielgrzymek. Budapeszt 4dni

 

 1. Na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczone są zdjęcia oraz kilka informacji o Szlaku Jakubowym do Santiago de Compostela. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 1. Dyrektor głuchołaskiego Ośrodka „Skowronek”, ks. Bartłomiej Krajewski, zaprasza do skorzystania z promocyjnych ofert pobytów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych w Ośrodku Skowronek w Głuchołazach jesienią i zimą 2016/2017. Zamieszczone są one w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii (www.parafiastudzienna.pl).  Skowronek_oferta