1. Dziś przypada XXIV Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii oraz Wydział Teologiczny UO;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30.

 

 1. Ogłoszenia Stowarzyszenia Studzienna:
 • informujemy, że wzorem lat ubiegłych w ramach działań świetlicowych organizujemy kurs tańca towarzyskiego. Zapraszamy  już w najbliższy poniedziałek, 12.09., o godz.18.45 na pierwsze spotkanie w salce przy plebanii. Specjalnie dla Was zajęcia poprowadzi zawodowy instruktor tańca. Zachęcamy do skorzystania;
 • zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia z gimnastyki z elementami akrobatyki w najbliższy wtorek, 13 września, o godz. 16.00 w sali gimnastycznej SP5. Jednocześnie informujemy, że w tym samym dniu bezpośrednio po spotkaniu (ok. godz. 16.30), również na sali gimnastycznej w szkole, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chętnych do udziału w zajęciach na ściance wspinaczkowej.

 

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna po Mszach św.

 

 1. W środę, 14.09. o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

 

 1. W piątek, 16.09., o godz. 18.00 Msza św. szkolna i młodzieżowa. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży z kl. II Gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania.

 

 1. DFK Grupa Studzienna organizuje kurs języka niemieckiego dla osób dorosłych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 16.09. o godz. 18.00 w Sali DFK przy boisku LKS. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej zaprasza w sobotę, 17 września 2016 r., na doroczną  Pielgrzymkę Narodów do Sanktuarium „Maria Hilf” w Zlatych Horach (Czechy). W programie pielgrzymki: od 9.30 powitanie pielgrzymów i Droga Krzyżowa; uroczysta Msza św. o godz. 11.00 i nabożeństwo maryjne o 14.00.  Pielgrzymka Narodów 2016

 

 1. W przyszłą niedzielę, 18.09., przypada XXV Niedziela Zwykła:
 • będziemy przeżywać uroczystość odpustową w naszej Wspólnocie. Kazania wygłosi i sumie odpustowej o godz. 10.00 będzie przewodniczyć ks. dr Paweł Brudek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego;
 • w tym dniu kolekta na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po południu zapraszam na nieszpory odpustowe wyjątkowo o godz. 15.00;
 • w odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski, kierowany do wszystkich parafii w Polsce, Biskup Opolski prosi, by w imię chrześcijańskiego współczucia i braterskiej solidarności z osobami poszkodowanymi podczas trzęsienia ziemi we Włoszech, zorganizować dla nich materialne wsparcie w formie zbiórki do puszek, która odbędzie się we wszystkich parafiach w Polsce w niedzielę, 18 września.

 1. Informuję, że za 2 tygodnie – w niedzielę, 25 września – organizujemy w Studziennej dożynki miejskie. Msza św. dożynkowa będzie miała miejsce o godz. 11.00. Przy tej okazji dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania.

 

 1.  Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na jesienne spotkania misyjne. Zaproszenie kieruje w stronę Członków Papieskich Dzieł Misyjnych oraz wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami w swoich parafiach. Spotkanie w Raciborzu odbędzie się w sobotę, 24 września 2016 w klasztorze Annuntiata. Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.