W niedzielę, 25 września br. przeżywaliśmy w naszej parafii Dożynki Miejskie. Wraz z Włodarzami i Mieszkańcami naszego miasta dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony ziemi, które zebrano dzięki Jego łaskawości, i które pomogą nam w codziennym życiu. Dziękowaliśmy również za ciężką pracę naszych Rolników.

Po raz kolejny zgromadziliśmy się, aby przy tej okazji przypomnieć sobie, że ziemia rodzi, żywi, jest jak matka. Święty Jan Paweł II powiedział kiedyś do rolników: „Kochajcie ziemię, kochajcie pracę na wsi, choć ona ciężka, ale ona pozwala w szczególny sposób być blisko Boga”. A może i nam trzeba raz jeszcze popatrzeć z nadzieją na ziemię i na chleb, który trzymamy w ręku. Może i nam trzeba przy tej okazji powiedzieć – jest jeszcze nadzieja dla tej krainy, bo ta ziemia przynosi ciągle obfite plony – rodzi żywność. To tu jest zboże obfite, a z tego zboża wspaniały chleb, który spożywa tak wielu ludzi. Śląska ziemia produkuje zdrowy pożywny chleb i dostarcza inne spożywcze produkty z miłością i życzliwością dla człowieka, by dzielić się chlebem, który jest dla wszystkich. Ziemia potrzebuje naszej miłości. Chleb potrzebuje naszego szacunku. To jest to, z czego wyrastamy, to są te nasze korzenie, to jest nasza godność, to jest nasza duma, że jesteśmy u siebie, że chleb możemy spożywać.

Panie Boże dziękujemy Ci za obfite dary Twej łaskawości! Dziękujemy za zebrane plony ziemi i za pracę każdego Rolnika!

Poniżej zdjęcia, które przygotowała nasza Parafianka Kasia Kubik (FOTOQBIK.PL)…