1. Dziś przypada XXVII Niedziela Zwykła:
  • kolekta na rzecz seminarium duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
  • dziś także kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
  • o godz. 14.00 chrzest Mileny Doroty Rudek i o godz. 14.30 nabożeństwo różańcowe.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy Dożynki Miejskie. Raz jeszcze składam Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękuję:

* za piękne udekorowanie kościoła oraz trasy przejścia korowodu;

* za przygotowanie pięknej korony żniwnej;

* za aktywne włączenie się w barwny i radosny korowód dożynkowy;

* za pomoc w przygotowaniu festynu dożynkowego na stadionie LKSu;

* Bóg zapłać wszystkim życzliwym za dary dożynkowe i życzliwość!

1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św. od poniedziałku do piątku.

1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca (o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych, Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00 z racji spotkania Bractwa św. Józefa), I piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.00, potem nabożeństwo różańcowe oraz Msza św. zbiorowa).

1. W sobotę, 8.10., od godz. 8.00 odwiedziny chorych (zgłaszamy ich w zakrystii).

1. Przeżywamy miesiąc poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 14.30.

1. W przyszłą niedzielę, 9.10., przypada XXVIII Niedziela Zwykła:
  • kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;
  • przeżywać będziemy Dzień Papieski – przy kościele zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia;
  • o godz. 10.00 Msza św. z ofiarą m.in. w intencji Róż różańcowych naszej parafii;
  • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Aleksander GŁOMBIK z Raciborza oraz Natalia PIENTKA z Raciborza (zapowiedź I).

1. W dniach od 19 do 26 kwietnia 2017 r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Maltę. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek naszą parafiankę, śp. Małgorzatę SPILKA, która przeżyła 81 lat, mieszkała przy ul. Krętej 25. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…