1. Dziś przypada XXIX Niedziela Zwykła:
 • kolekta na potrzeby naszej parafii (na zakup opału celem ogrzania kościoła i budynków plebanijnych w okresie jesienno-zimowym) Bóg zapłać za złożone ofiary;
 • dziś odpust w Markowicach – suma odpustowa o godz. 10.00;
 • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30. To nabożeństwo poprowadzi grupa Dzieci Maryi z siostrą Antonią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św. od poniedziałku do czwartku.

 1. We wtorek, 18 października, z okazji święta św. Łukasza kapelan szpitala ks. Ireneusz Kotliński, zaprasza wszystkich pracowników Służby Zdrowia na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w ich intencji do klasztoru Annuntiata o godz. 18.00.

 

 1. W środę, 19.10. po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszam!

 

 1. W piątek, 21.10., po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszam wszystkie klasy gimnazjalne na spotkanie filmowe do salki przy plebanii.

 

 1. W sobotę, 22 października, odbędzie się 3. Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. W związku z przeżywanym Jubileuszem 1050 rocznicy Chrztu Polski, Pielgrzymka odbędzie się do Katedry w Opolu. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Paweł Stobrawa, natomiast konferencję po Mszy św. poprowadzi prof. Marian Zębala. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie pod chórem.

 1. W przyszłą niedzielę, 23.10., przypada XXX Niedziela Zwykła:
 • przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną – kolekta przeznaczona będzie na rzecz misji;
 • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30 poprowadzą ministranci i lektorzy naszej parafii. Po nabożeństwie zapraszam wszystkich rodziców naszych ministrantów na spotkanie do salki przy plebanii!

 1. W dniach od 19 do 26 kwietnia 2017 r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Maltę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Dokładny plan pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablotkach.   pielgrzymka-na-malte-2017

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:

* śp. Krystynę Kijas, która przeżyła 67 lat, mieszkała przy ul. Sobieskiego 37;

* śp. Łucję FIGURA, która przeżyła 93 lata, mieszkała przy ul. Barbary 5;

Polecajmy nasze Zmarłe parafianki miłosierdziu Bożemu i módlmy się w Ich intencji: wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…