1. Dziś przypada XXX Niedziela Zwykła:
 • przeżywamy Niedzielę Misyjną – Bóg zapłać za kolektę na rzecz misji;
 • o godz. 14.00 chrzest Jana Wyrobek, a po chrzcie – nabożeństwo różańcowe o godz. 1430 poprowadzą ministranci i lektorzy. Po nabożeństwie zapraszam wszystkich rodziców ministrantów na spotkanie do salki przy plebanii!

 

 1. W poniedziałek, 24.10. na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania i plewienia wokół naszego kościoła.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszach św.

 

 1. W piątek, 28.10, podczas Mszy św. szkolnej zostaną poświęcone różańce, które otrzymają dzieci I-Komunijne.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 30.10., przypada XXXI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30;
 • Bractwo św. Józefa spotka się z Biskupem Opolskim o godz. 15.00 na nabożeństwie różańcowym w Jemielnicy. W programie spotkania: wspólna modlitwa, słowo Ks. Biskupa, przyjęcie nowych członków oraz wybory Zarządu Kapituły.

 

 1. W sobotę, 5 listopada, w kościele Ducha Świętego w Winowie odbędzie się Diecezjalny Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Katolickich. W programie m.in.: konferencja, spotkanie w grupach, Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Rudolfa Pierskały. Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie ok. 20.30. Wieczorem o 20.00 CZUWANIE MODLITEWNE dla młodzieży w klasztorze Anunntiata w Raciborzu!

 

 1. W dniach od 19 do 26 kwietnia 2017 r. wraz z biurem podróży ALF z Opola organizujemy pielgrzymkę samolotową na Maltę. Plan pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Bardzo proszę, aby osoby, które już zapisały się na pielgrzymkę, w najbliższych 2 tygodniach (do 6 listopada) wpłaciły w kancelarii zaliczkę na wyjazd w kwocie 1000 zł. Proszę również o przyniesienie ze sobą dowodu osobistego bądź paszportu – w celu spisania danych personalnych.

 

 1.  Stolica Apostolska ogłosiła, że 5 listopada 2016 r. w Shkodre w Albanii odbędą się  uroczystości beatyfikacyjne 38 męczenników albańskich. Jednym z księży zamęczonych i zamordowanych w czasach komunizmu w Albanii, którzy będą beatyfikowani w listopadzie, jest ks. Alfons Tracki pochodzący z naszej diecezji z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach (dekanat Branice). W Bliszczycach z okazji beatyfikacji rodaka odbędą się specjalne uroczystości dziękczynne w sobotę, 12 listopada 2016 r. pod przewodnictwem biskupów opolskich.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Grzegorz PIERONKIEWICZ, który przeżył 41 lat, mieszkał przy ul. Hulczyńskiej 34. Msza św. pogrzebowa była sprawowana w Katowicach-Panewnikach, a pochówek odbył się w Rudzie Śląskiej. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…