Kochani Parafianie!

         

          W najbliższych dniach (począwszy od środy, 16 listopada 2016 r.) chcemy wspólnie z grupą modlitewną Magnificat z Raciborza rozpocząć w naszej parafii KURS ALFA.  Kurs Alfa to cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań, które pokazują, że chrześcijaństwo to przede wszystkim osobista relacja z Jezusem. Jednocześnie kurs odpowiada na podstawowe pytania dotyczące naszej wiary, modlitwy, umiejętności czytania i zrozumienia prawd Pisma Świętego. Dotyka tematu darów Ducha Świętego oraz Bożego działania w życiu każdego człowieka, a także doświadczenia uzdrowienia. Założenia kursu Alpha można wyjaśnić podając skrótowo najważniejsze jego elementy w oparciu o poszczególne litery angielskiego słowa ALPHA.

  • A (anyone can come): Każdy może przyjść. Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na temat wiary chrześcijańskiej niezależnie od wyznania czy wieku.
  • L (learning and laughter): Uczymy się i śmiejemy. Kurs opiera się na wykładach podejmujących kluczowe zagadnienia wiary chrześcijańskiej. Zależy nam na tym, żeby spotkania odbywały się w radosnej atmosferze, więc śmiech i humor są ważnym elementem kursu.
  • P (pasta = z wł. makaron): Wspólne posiłki pomagają w stworzeniu miłej atmosfery i dają okazję ludziom do poznawania się i nawiązywania przyjaźni.
  • H (helping one another): Pomagamy sobie nawzajem we wszystkim. Spotkania w małych grupach dyskusyjnych pomagają w zrozumieniu wykładu, w studiowaniu Biblii, modlitwie itp.
  • A (ask anything): Można pytać o wszystko. Żadne pytanie nie jest niemądre lub zbyt napastliwe. Mała grupa daje okazję do zadawania pytań i dyskusji.

Każde spotkanie składa się ze wspólnego posiłku, wykładu oraz rozmowy, wymiany poglądów, pytań i własnych odkryć.

 

Pierwsze spotkanie w środę, 16 listopada 2016 r. o godz. 19.00

w salce przy plebanii w Studziennej (ul. Bogumińska 73).

 

ZAPRASZAMY!!!