1. Dziś przypada II Niedziela Adwentu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu;
 • to Dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka ofiar na ten cel;
 • dziś także kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • w związku z reformą oświaty i projektem prezydenta miasta Racibórz, Stowarzyszenie Studzienna zaprasza wszystkich mieszkańców, radnych naszej dzielnicy na spotkanie, które odbędzie się po sumie (około godz. 11.00) w salce przy plebanii;
 • w zakrystii u pana kościelnego można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 5 zł, duże 12 zł) oraz opłatki na stół wigilijny po 5 zł;
 • po południu o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe;
 • dziś jeszcze można włączyć się w akcję świątecznej pomocy dla Domu Samotnej Matki w Raciborzu-Miedoni. Dary dla mieszkańców tego domu (żywność, ubrania dla dzieci, słodycze, środki czystości) składać można w zakrystii.

 

 1. Kurs Alfa w środę, 7 grudnia 2016, o godz. 18.30 w salce przy plebanii.

 1. W tym tygodniu zapraszamy na roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30, we wtorek o godz. 6.15, w sobotę – godz. 8.00. W czwartek, 8 grudnia, rorat nie ma – przypada wówczas uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne Dzieci Maryi. Msza św. m.in. w intencji dziewcząt należących do grupy Marianek oraz siostry Antonii będzie sprawowana w tym dniu wieczorem o godz. 17.30. Podczas Mszy Dzieci Maryi odnowią i złożą swoje przyrzeczenia.

 1. W czwartek, 8.12. w godz. od 12.00 do 13.00 zapraszam do kościoła na Godzinę Łaski – modlitwę prowadzoną przez Parafian.

 1. W przyszłą niedzielę, 11.12., przypada III Niedziela Adwentu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • ZSP 4, Rada Rodziców i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju dzielnicy Studzienna zapraszają na Kiermasz Świąteczny od godz. 16.00 na salę LKS Studzienna. Podczas kiermaszu: sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób, kawa, herbata, grzaniec i ciastka, występy dzieci. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

 1. W zakrystii można jeszcze zakupić książkę „Dzieciom o różańcu” w cenie 19 zł.

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Patrycja Machowska z Raciborza oraz Konstanty Białuski z Raciborza (zapowiedź II).

 

 1. DFK Studzienna zaprasza na wspólny wyjazd swoich członków oraz zainteresowanych we wtorek, 13 grudnia 2016 r. Zaplanowane jest zwiedzanie Palmiarni w Gliwicach, Kopalni Królowej Luizy w Zabrzu oraz spotkanie partnerskie w Bytomiu przy występach naszych dzieci. Koszt 45 zł. Zgłoszenia u pani Urszuli Lamla (tel. 32 4155484) i Marii Koloch (tel. 606 711 174).