1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo adwentowe;
 • po Mszach św. odbywa się kiermasz adwentowy – na placu kościelnym zapraszamy do zakupu ozdób świątecznych, choinek (z dowozem do domu!) oraz tradycyjnych świątecznych wypieków. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz małe świece CARITAS – świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po 5 zł;
 • gościmy w naszej parafii wolontariuszy z ogólnopolskiego projektu misyjnego Młodzi dla Kamerunu. Tym razem chcą wybudować przedszkole na przedmieściach kameruńskiego miasta Bafoussam i w tym celu będą kwestować po Mszach św. przy kościele – zachęcam do wsparcia tego projektu. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mlodzidlakamerunu.pl oraz na FB;
 • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

 

 1. W tym tygodniu roraty: w poniedziałek, środę, piątek o godz. 17.30, we wtorek i czwartek o godz. 6.15. Zakończenie RORAT w sobotę o godz. 8.00.

 

 1. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami św.

 

 1. Odwiedziny chorych naszej parafii w piątek, 23.12. od godz. 9.00.

 

 1. W sobotę, 24.12. Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, życzenia, wspólny śpiew kolęd (DN nr 59).

 

 1. W przyszłą niedzielę, 25.12. uroczystość Bożego Narodzenia:
 • Msze św. w naszym kościele: o północy pasterka (pół godziny przed pasterką odbędzie się młodzieżowe kolędowanie zespołu p. Barbary Wałach jako wprowadzenie do Świąt Narodzenia Pańskiego), w ciągu dnia Msze św. o godz. 7.30 i 10.00;
 • po południu nabożeństwo kolędowe o godz. 14.30;
 • kolekta z Pasterki przeznaczona jest na wsparcie Funduszu Obrony Życia – na Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnię Katolicką w Opolu.
 1. Kolejne spotkanie w ramach KursU Alfa po Nowym Roku, 4 stycznia 2017.
 1. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 6.15.
 1. kolęda rozpocznie się po świętach od 27 grudnia 2016 r. Szczegółowy plan kolędy zostanie zamieszczony w gazetce parafialnej w przyszłą niedzielę.

 

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Marię BOREK zd. Nowak, która mieszkała w Głubczycach. Została pochowana na naszym cmentarzu. Zmarł także śp. Konrad ROSTEK z ul. Hulczyńskiej 85. Jego pogrzeb i pochówek odbył się na cmentarzu parafialnym w Sudole. Polecajmy tych Zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…