1. Przeżywamy uroczystość Bożego Narodzenia:
 • pragnę podziękować serdecznie tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wystroju świątecznego naszego kościoła. Dziękuję osobom, które ofiarowały choinki do kościoła; tym, którzy je przywieźli i ustawili w kościele; paniom sprzątającym i układającym kwiaty, wszystkim dekorującym stajenkę i wszystkim zaangażowanym w tak piękne ustrojenie kościoła; dziękuję panom elektrykom za oświetlenie choinek i stajenki; panu kościelnemu, Organistom, Ministrantom za przygotowanie Liturgii, ks. Prałatowi i Ks. Tomaszowi za pomoc duszpasterską i w konfesjonale oraz wam, kochani – za waszą obecność i wspólną modlitwę. Dziękuję również tym wszystkim Parafianom, którzy przynieśli dary na plebanijny stół świąteczny. Niech Nowonarodzony Zbawiciel Jezus Chrystus hojnie nam wszystkim błogosławi;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo kolędowe o godz. 14.30;
 • Kolekta z Pasterki przeznaczona była na wsparcie Funduszu Obrony Życia: na Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnię Katolicką. Kolekta z dnia na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność.
 1. Jutro, 26.12. II dzień świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana:
 • Msze św. o godz. 7.30 oraz 10.00 (Msza m.in. w intencji mężczyzn i młodzieńców).
 • nie będzie nabożeństwa popołudniowego – niech to będzie czas świątecznych odwiedzin naszych Bliskich.
 • kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
 1. We wtorek, 27.12., święto św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina. O godz. 15.00 rozpoczniemy kolędę od ul. Sobieskiego. Szczegółowy plan kolędy jest zamieszczony w gazetce parafialnej. Bardzo proszę się z nim zapoznać.

 

 1. W środę przypada Święto św. Młodzianków. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00 z błogosławieństwem dzieci. W tym dniu Biskup Opolski zaprasza wszystkich pracujących na co dzień za granicą (tzw. emigrantów zarobkowych) oraz ich rodziny, doświadczone sytuacją rozłąki, na spotkanie do kościoła w Jemielnicy o godz. 11.00.

 

 1. W piątek, 30.12., obchodzimy święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. W sobotę, 31.12., zakończenie Starego Roku. Msza św. z podsumowaniem mijającego roku o godz. 17.00 m.in. w intencji Parafian zmarłych w 2016 r., a po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne za całą naszą Wspólnotę. Kolekta na cele parafialne.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 1.01.2017 r., uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Z Bogiem chcemy rozpocząć Nowy 2017 Rok, dlatego zapraszam na Msze św. o godz. 10.00 i o godz. 14.30. Kolekta w tym dniu na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych.
 1. Zmarł nasz Parafianin, śp. Mieczysław RUDEK, który przeżył 87 lat, mieszkał przy ul. Bogumińskiej 44a. Jego pogrzeb w środę, 28 grudnia 2016 r. o godz. 10.00. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…