1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne;
 • dziś również kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po Mszy św. porannej modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • Gorzkie Żale śpiewamy przed sumą (o godz. 9.20);
 • po południu o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 • w klasztorze Annuntiata w Raciborzu odbędzie się spotkanie małżeńskie – początek o godz. 16.00. Jest to pierwsze z cyklu spotkań, których celem jest umocnienie i pogłębienie więzi małżeńskich i rodzinnych. Hasłem przewodnim: Im bliżej Boga, tym bliżej siebie. Zakończenie około godz. 18.30.
 1.  Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna po Mszach św.
 1. W poniedziałek, 3.04., zapraszamy chętnych do sprzątania wokół kościoła od godz. 8.00.
 1. W środę, 5.04., po wieczornej Mszy św. zapraszam do salki przy plebanii wszystkich, którzy mają chęć budowania parafialnej wspólnoty poprzez dodatkową formację duchową i intelektualną. Chcemy zastanowić się nad potrzebami i nową formułą środowych spotkań (pewnego rodzaju kontynuacją Kursu Alfa).
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek rano o 6.30 Msza św., a po niej Godzina Święta w intencji powołanych do służby w Kościele. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 w ciszy, po niej Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i Msza św. szkolna, m.in. zbiorowa. Ulicami naszego miasta przejdzie w piątek, 7.04., Droga Krzyżowa po wieczornych Mszach św. (około godz. 18.30) z kościołów: p.w. Matki Bożej, NSPJ, św. Mikołaja, św. Jana Chrzciciela i z Rynku. Zapraszamy do udziału!
 1. Za tydzień, 9.04., przeżywać będziemy Niedzielę Palmową:
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii;
 • przy kościele na prośbę ks. Bpa Czai odbędzie się zbiórka do puszek na Peru;
 • nasz Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał przy Mszach św. o 7.30 i 10.00 baranki na stół wielkanocny oraz palmy do poświęcenia w Niedzielę Palmową;
 • Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Marcin Koza – Racibórz oraz Magdalena Mróz – Stary Sącz, (zapowiedź II);
 • Michaela Zygmund – Racibórz oraz Patryk Kudla – Turze, (zapowiedź II);
 • Adriana Jureczka – Racibórz oraz Bartosz Zemlak – Kędzierzyn-Koźle, (zapowiedź II);
 • Mateusz FIGURA – Racibórz oraz Marta JANIK – Roszków (zapowiedź I).
 1. Informuję w imieniu Mniejszości Niemieckiej, że w Wielką Sobotę będzie sprawowana liturgia (Auferstehungsmesse) w języku niemieckim o godz. 22.00.
 1. We wtorek, 21 marca, na uroczystej sesji Rady Miasta w siedzibie raciborskiego Muzeum, ks. prałat Jan Szywalski otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Miasta Raciborza”, jako jeden z sześciorga mieszkańców Raciborza szczególnie wyróżniających się swoją postawą, pracą i zaangażowaniem w życie miasta. Informacja na ten temat w gazetce i na stronie internetowej naszej parafii wraz ze zdjęciami Kasi Kubik.
 1. Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce zaprasza dzieci i młodzież do 18 roku życia na 27-dniowe turnusy leczniczo-sanatoryjne w zakresie leczenia schorzeń dróg oddechowych, astmy, alergii, wad postawy, otyłości oraz cukrzycy. W ramach bezpłatnego pobytu (rodzice jedynie przywożą i odbierają dzieci) zapewnione jest zakwaterowanie z wyżywieniem, zabiegi lecznicze, nauczanie na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum a także zajęcia opiekuńczo wychowawcze. Bliższe informacje oraz druk skierowania który wypełnia lekarz na stronach www.scru.pl a także na stronach szkoły www.zssscru.rabka-net.pl.