1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • przy kościele zbiórka do puszek na rzecz ofiar powodzi i lawin błotnych w Peru;
 • podczas Mszy św. błogosławieństwo palm;
 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny oraz palmy. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne naszego Caritasu;
 • Gorzkie Żale przed sumą (o godz. 9.20), o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na godz. 14.00 do katedry w Opolu osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo pokutne.
 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do środy po Mszach św.
 1. W środę po Mszy św. wieczornej (od godz. 18.30) będziemy przygotowywać w kościele Boży Grób i Ciemnicę. Serdecznie zapraszamy młodzież i chętnych do pomocy!
 1. Odwiedziny chorych – w Wielki Piątek od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Święte Triduum paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) to już obchód Paschy Chrystusa przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Starajmy się przeżyć te dni paschalne godnie i po chrześcijańsku uczestnicząc w nabożeństwach i obrzędach sprawowanych w naszym kościele:

w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej oraz czuwanie przy ciemnicy do godz. 21.00. Kolekta w tym dniu na rzecz parafii – na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację świąteczną naszego kościoła;

w Wielki Piątek o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa, Liturgia Męki Pańskiej, a po niej – do godz. 22.00 czuwanie przy Bożym Grobie. W tym dniu składamy ofiary przy ucałowaniu krzyża na rzecz Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od godz. 21.00 adorację prowadzić będzie Zespół młodzieżowy 4+2 z p. Barbarą Wałach;

w Wielką Sobotę od godz. 13.00 adoracja przy Bożym Grobie, o godz. 14.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 oraz o godz. 22.00 liturgia wielkanocna w języku niemieckim. Kolekta w Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania na rzecz naszej parafii.

 1. Okazja do Spowiedzi św. przed świętami wielkanocnymi będzie codziennie. W czasie Triduum Paschalnego (czyli od Wielkiego Czwartku) pozwólmy wyspowiadać się szczególnie tym, którzy przyjadą na święta z zagranicy.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Marcin Koza – Racibórz oraz Magdalena Mróz – Stary Sącz, (zapowiedź III);
 • Michaela Zygmund – Racibórz oraz Patryk Kudla – Turze, (zapowiedź III);
 • Adriana Jureczka – Racibórz oraz Bartosz Zemlak – Kędzierzyn-Koźle, (zap. III);
 • Mateusz FIGURA – Racibórz oraz Marta JANIK – Roszków (zapowiedź II).