1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby funkcjonowania naszej parafii;
 • składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świąt wielkanocnych w kościele: dziękuję paniom sprzątającym kościół, układającym kwiaty, młodzieży i dorosłym przygotowującym Ciemnicę i Boży Grób. Dziękuję Panu Kościelnemu, ministrantom, lektorom, organistom, scholi męskiej oraz nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii za trud przygotowania Liturgii i obrzędów świątecznych. Dziękuję ks. Prałatowi i ks. Tomaszowi za celebrowanie tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, za posługę w konfesjonale. Dziękuję Wam, kochani Parafianie, za uczestnictwo w tych Dniach Paschalnych i za wspólną modlitwę;
 • po południu o godz. 14.00 chrzest. Do wspólnoty Kościoła zostanie włączonych 2 dzieci: Piotr Adam Myśliwiec, Dominik Dariusz Kowalczyk. O godz. 14.30 zapraszam na uroczyste Nieszpory wielkanocne.
 1. W poniedziałek, 17.04., II dzień świąt wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.30 i 10.00 (m.in. w intencji mężczyzn i młodzieńców). Kolekta w tym dniu na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W poniedziałek nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 1. Pielgrzymi udający się na pielgrzymkę na Maltę mają zbiórkę przy kościele w środę, 19.04., o godz. 4.15. Wyjazd na lotnisko do Wrocławia o godz. 4.30. W środę po wieczornej Mszy św. (godz. 18.40) zapraszamy wszystkich chętnych do salki przy plebanii na wieczór z filmem o tematyce religijnej.
 1. W piątek, 21.04., o godz. 18.00 Msza św. szkolna i młodzieżowa. W piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, gdyż dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości.
 1. Wolne intencje mszalne: w czwartek rano o godz. 6.30 i niedzielę o godz. 7.30.
 1. W przyszłą niedzielę, 23.04., przypada II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego), którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia:
 • kolekta przeznaczona będzie na Caritas diecezji opolskiej;
 • w odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Mateusz FIGURA – Racibórz oraz Marta JANIK – Roszków (zapowiedź III).
 1. Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi organizowany przez kleryków naszego Seminarium Duchownego w Opolu, w sobotę, 29 kwietnia, od godz. 9.00.