1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 Msza św. w int. Jubilatów przeżywających 50 rocznicę I Komunii św.;
 • Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodych całej diecezji o godz. 18.00 do  kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Tym razem tematem będą słowa zawarte w zadaniu dla młodzieży po Światowych Dniach Młodzieży: Śmierć Pana głoście! W programie spotkania: konferencja, poczęstunek, nabożeństwo i Msza św.
 1. Maj to miesiąc maryjny. Zachęcam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 14.30.
 1. W poniedziałek, 1 maja, w Jemielnicy odbędzie się 6. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnymi punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z 7. Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 1. Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach zaprasza na Noc w Starym Opactwie w Rudach w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2017 r. Szczegóły na plakacie.
 1. W środę, 3.05., uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 m.in. za tegorocznych maturzystów o światło Ducha Świętego na czas egzaminów.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca: w czwartek rano o 6.30 Msza św. I-czwartkowa, a po niej nabożeństwo majowe o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), którą zakończymy nabożeństwem majowym z wezwaniami do Matki Bożej oraz Msza św. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii przed Mszą św.); w sobotę o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia i nabożeństwo majowe do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych będą w I sobotę czerwca.
 1. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich nauczycieli na wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy  pt. „Spotkanie w drodze z Biskupem Opolskim Andrzejem Czają” w terminie od 5 do 7 maja 2017 roku do Głębinowa. Szczegóły i zapisy na stronie Wydziału Katechetycznego www.wk.diecezja.opole.pl
 1. W piątek, 5.05., o godz. 18.00 Msza św. szkolna i młodzieżowa, w czasie której dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają świece komunijne.
 1. W przyszłą niedzielę, 7.05., przypada IV Niedziela Wielkanocna:
 • przeżywać będziemy KIERMASZ – rocznicę poświęcenia naszego kościoła;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się również zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 10.00 Msza św. w int. budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni oraz w int. wszystkich członków róż różańcowych naszej parafii (Msza z ofiarą);
 • po południu nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła, a po nim spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich chętnych w salce przy plebanii.
 1. We wtorek, 16 maja br. planujemy zorganizować pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Pielgrzymka dojdzie do skutku, jeśli zbierze się grupa 45 osób.