1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną:
 • przypada dziś KIERMASZ – 110 rocznica poświęcenia naszego kościoła;
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • Bóg zapłać również za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 10.00 Msza św. w int. budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni oraz w int. wszystkich członków róż różańcowych naszej parafii (Msza z ofiarą);
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła, a po nim spotkanie przy kawie i ciastku dla wszystkich w salce przy plebanii.
 1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 14.30.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.
 1. We wtorek, 9.05., odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka do Matki Bożej. Wyruszymy o godz. 17.00 spod naszego kościoła i uczestniczyć będziemy w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. w kościele Matki Bożej. Po uroczystościach wrócimy do naszej świątyni, gdzie zakończymy pielgrzymowanie. Zapraszam do udziału!
 1. W środę, 10.05. o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 1. Próby dla młodzieży przed uroczystością bierzmowania będą we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.45 w kościele św. Mikołaja w Raciborzu. Młodzież obowiązkowo zabiera ze sobą na próby Drogę do nieba. Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania w piątek, 12 maja, w kościele św. Mikołaja w Raciborzu o godz. 18.00.
 1. W sobotę, 13.05. przypada Dzień Fatimski. Zapraszam wieczorem o godz. 19.00 na nabożeństwo fatimskie – majowe z procesją wokół kościoła. W zakrystii są dostępne śpiewniki fatimskie (8 zł) i świece z okapnikami do procesji (5 zł). Chętnych do odmawiania różańca w różnych językach proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę, 14 maja, przypada V Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz WSD w Opolu;
 • przy kościele zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • o godz. 14.30 w ramach nabożeństwa majowego Mniejszość Niemiecka Dzielnicy Studzienna organizuje w naszym kościele Koncert Zespołów Wokalnych DFK pod dyrekcją Barbary Wałach. Koncert organizowany jest z okazji Dnia Matki. Po koncercie zapraszamy członków DFK na poczęstunek do salki.
 1. Ogłoszenie ZSP nr 4 – Nabór uzupełniający na rok 2017/2018

Szanowni Państwo! Dnia 08 maja rusza elektroniczna rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola nr 5 przy ZSP nr 4 w Raciborzu, naszego przedszkola. Rodzice będą mogli rejestrować kandydatów w okresie 08-12 maja (przez tydzień). Od wyników naboru uzupełniającego zależy, czy otwarte zostaną 2 czy 3 grupy. Dwie grupy są już pełne, taka sytuacja zamyka możliwość przyjecia do przedszkola kogokolwek podczas całego następnego  roku szkolnego.

 1. Zapraszamy do sprzątania wokół kościoła w poniedziałek, 15.05. od godz. 8.00.
 1. Spotkanie młodych w Lednicy. Spotkanie odbywa się 3 czerwca. Zapisy drogą internetową do 20 maja 2017.

Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkaHG0D8D3f1OEFV19tH2tje1PR0tYdSl5QhVOIKuAmwwMmQ/viewform?usp=sf_link

 1. Organizatorzy tegorocznej akcji LATO W STUDZIENNEJ 2017 proszą o zgłaszanie się chętnych posiadających uprawnienia opiekuna, nauczycieli, pedagogów chętnych do podjęcia opieki lub prowadzenia poszczególnych imprez w ramach planowanej akcji. Stosownie do ilości zadeklarowanych opiekunów zostanie stworzony ostateczny program akcji i ilość atrakcji dla dzieci. Prosimy o deklarowanie swoich możliwości poprzez wpisanie się na listę dostępną w zakrystii. Prosimy o wpisywanie się do przyszłej niedzieli to jest 14.05.2017 r.