1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz WSD w Opolu;
 • przy kościele zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce w kościele;
 • o godz. 14.30 w ramach nabożeństwa majowego Mniejszość Niemiecka naszej dzielnicy organizuje Koncert Zespołów Wokalnych DFK pod dyrekcją Barbary Wałach z okazji Dnia Matki. Po koncercie zapraszamy członków DFK na poczęstunek do salki;
 • zapraszamy także na koncert lwowskiego duetu organowego Classic Accordion Duo, w którym wystąpią Bogdan Kozhushko, Yuri Szhumanskyi, a słowo wiążące wygłosi Grażyna Durlow. Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Raciborzu na Ostrogu (ul. Morawska 1).
 1. Zapraszamy do sprzątania wokół kościoła w poniedziałek, 15.05. od godz. 8.00.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.
 1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 14.30.
 1. We wtorek, 16.05., odbędzie się wyjazd do Krakowa-Łagiewnik na pielgrzymkę do Centrum Jana Pawła II oraz sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Koszt pielgrzymki 80 zł (płatne w zakrystii u pana kościelnego).
 1. W środę, 17.05., kolejny wieczór filmowy w salce przy plebanii. Serdecznie zapraszamy po Mszy św. i nabożeństwie majowym (na godz. 19.00).
 1. Próby dzieci przed I Komunią św.: w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30. W sobotę, 20.05., zapraszamy rodziców do pomocy przy dekorowaniu i sprzątaniu kościoła przed niedzielną uroczystością.
 1. W czwartek, 18.05., w ramach Damsko-Męskiego Wieczoru, w kościele NSPJgościć będzie ks. Jerzy Dzierżanowski, który wygłosi wykład nt. „Fundamentalnych zasad komunikacji w rodzinie”. Rozpoczęcie o 19.00 w domu katechetycznym. Również w kościele NSPJ w sobotę, 20.05., o godz. 19.30 kolejny Wieczór Uwielbienia.
 1. W przyszłą niedzielę, 21 maja, przypada VI Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 uroczystość I Komunii Świętej – do Stołu Pańskiego przystąpi 21 dzieci;
 • o godz. 14.30 w nabożeństwo majowe dziękczynne za dar I Komunii św.
 1. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zaprasza młodzież od 3 klasy gimnazjum wzwyż na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Odbędzie się ono w dniach 26-28 maja w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00 w piątek, zakończenie o godz. 15.00 w niedzielę.  Temat spotkania «Miłość – Bliskość – Obecność» jest zaczerpnięty z «Zadania», jakie młodzież otrzymała od Biskupa Opolskiego w czasie Dni w Diecezji. Koszt związany z pobytem w Domu Pielgrzyma wyniesie 105 złotych. Zapisy dla uczestników oraz więcej informacji na stronie www.botafe.pl 
 1. W przyszłą sobotę, 20.05., od godz. 9.00 odbędzie parafialna zbiórka złomu.
 1. W imieniu księdza dra Piotra Tarlińskiego, duszpasterza Mniejszości Narodowych i Etnicznych zapraszamy na Pielgrzymkę Mniejszości Narodowych i Etnicznych na Górę Św. Anny, która odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2017 roku. Pełny program pielgrzymki na plakatach. Zaproszeni są nie tylko członkowie Mniejszości Narodowych, ale wszyscy, którzy czują się związani z patronką Ziemi Śląskiej, św. Anną.
 1. W sobotę, 27.05., o godz. 20.00 zapraszamy na majowe czuwanie dla Młodzieży, które odbędzie się w klasztorze Annuntiata. Poprowadzi ks. dr Robert Sadlak.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Jan JUCHNO z Raciborza oraz Sylwia SZRYT z Lubomi (zapowiedź I).