1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 10.00 uroczystość I Komunii Świętej – do Stołu Pańskiego przystąpi 21 dzieci;
 • o godz. 14.30 w nabożeństwo majowe dziękczynne za dar I Komunii św.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu codziennie po Mszach św.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają DNI KRZYŻOWE. W poniedziałek i środę gromadzimy się w kościele już o godz. 17.30, by odprawić procesje błagalne o urodzaje wraz z nabożeństwem majowym, we wtorek o godz. 6.00. Po procesjach wrócimy do kościoła na Mszę św. Zapraszam do wspólnej modlitwy o urodzaje!
 1. W czwartek, 25.05., przypada wspomnienie św. Urbana. O godz. 17.00 rozpoczniemy procesję o urodzaje do krzyża „na górnioku” wraz z nabożeństwem majowym, a po powrocie do kościoła, około godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. W tym dniu Mszy św. rano nie będzie.
 1. Próba dzieci przed 1 rocznicą I Komunii św. będzie w kościele w czwartek o godz. 18.30. Msza św. rocznicowa w piątek, 26.05., o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo majowe w intencji Matek z okazji przypadającego w tym dniu ich święta.
 1. W sobotę, 27.05., o godz. 20.00 zapraszamy na majowe czuwanie dla Młodzieży, które odbędzie się w klasztorze Annuntiata. Poprowadzi ks. dr Robert Sadlak.
 1. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie jako jałmużna postna z całego roku.
 1. Ks. Biskup Andrzej Czaja wraz z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zapraszają młodzież od 3 klasy gimnazjum wzwyż na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Odbędzie się ono w dniach 26-28 maja w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00 w piątek, zakończenie o godz. 15.00 w niedzielę.  Temat spotkania «Miłość – Bliskość – Obecność» jest zaczerpnięty z «Zadania», jakie młodzież otrzymała od Biskupa Opolskiego w czasie Dni w Diecezji. Koszt związany z pobytem w Domu Pielgrzyma wyniesie 105 złotych. Zapisy dla uczestników oraz więcej informacji na stronie www.botafe.pl 
 1. W niedzielę, 4 czerwca 2017 r., Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych na Górę Św. Anny. Program pielgrzymki wywieszony jest na plakatach w gablotkach.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Jan JUCHNO z Raciborza oraz Sylwia SZRYT z Lubomi (zapowiedź II).
 1. W sobotę, 20.05., odbyła się wiosenna zbiórka złomu na rzecz naszej parafii. Uzbieraliśmy w sumie 2953 kg złomu, co dało kwotę 1476 zł. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę złomu: tym, którzy go pozbierali i zawieźli do skupu oraz tym, którzy go ofiarowali – Bóg zapłać za poświęcony czas oraz za pracę na rzecz naszej Wspólnoty.