1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • o godz.14.30 Nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa;
 • ulicami Raciborza przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Zachęcam do licznej obecności na marszu, która jest wyrazem poparcia dla wartości związanych z szacunkiem dla życia i promocją katolickiej wizji rodziny. Marsz rozpocznie się na Rynku o godz. 15.00, a zakończy – w kościele Matki Bożej.
 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i piątek po Mszach św.
 1. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy do salki przy plebanii na spotkanie dla opiekunów i wolontariuszy, którzy chcą pomóc w organizacji akcji LATO W STUDZIENNEJ 2017. Dotychczas zgłosiło się mało chętnych, co powoduje, że ilość możliwych imprez w ramach akcji będzie niewielka. Jeśli ktoś chciałyby jeszcze pomóc – zapraszamy!
 1. Stowarzyszenie Studzienna informuje członków stowarzyszenia, że Walne Zgromadzenie odbędzie się w poniedziałek, 12.06.2017, o godz. 19.00 w salce przy plebanii.
 1. We wtorek, 13.06. zapraszam na Mszę św. fatimską o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami i figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 1. W czwartek, 15.06. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej świątyni Msze św. o godz. 6.30 i o godz. 8.00 z procesją do 4 ołtarzy:
 • w tym roku przejdziemy trasą: ul. Bogumińska – Hulczyńska – Bojanowska – Floriana – powrót do kościoła (proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji);
 • Dzieci Komunijne i Rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych;
 • proszę panów o kierowanie ruchem i pilnowanie porządku na całej trasie;
 • ofiary podczas kolekty złożymy w tym dniu na rzecz naszej parafii.
 1. W czwartek, w Boże Ciało, odbędzie się doroczny FESTYN RODZINNY organizowany przez Stowarzyszenie Studzienna, DFK Studzienna, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 oraz Radę Rodziców ZSP4- zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do wspólnej zabawy.
 1. W czwartek po festynie i w niedzielę, 18.06., będzie możliwość zapisania dzieci na wycieczki w ramach akcji LATO W STUDZIENNEJ. Ze względu na mniejsze zainteresowanie uczestników w zeszłym roku (co tydzień ogłaszaliśmy informację o wolnych miejscach na kolejne wycieczki) – w tym roku przewidziano imprezy dla mniejszej liczby uczestników.
 1. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, przypada XI Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu. Będziemy gościć Diakona z Seminarium, który wygłosi nam Słowo Boże;
 • na godz. 15.00 zapraszamy do parafii Matki Bożej na koncert znanej wokalistki ELENI. Dzieci i młodzież szkolna mają wstęp wolny na koncert. Dla dorosłych obowiązują cegiełki w cenie 20 zł.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Aneta WITECZEK z Raciborza oraz Adrian MIKA z Krzyżanowic (zapowiedź III).
 1. Na terenie Powiatu Raciborskiego prowadzi swoją działalność Kuchnia Caritas Diecezji Opolskiej (ul. Kozielska 65, Racibórz). Kuchnia codziennie przygotowuje smaczne obiady oraz dowozi je bezpośrednio do domów osobom zainteresowanym,  szczególnie osobom starszym lub chorym. Prócz standardowych posiłków przygotowywane są dania uwzględniające dietę. Cena obiadu dla osób na emeryturze bądź rencie uzależniona jest od jej wysokości. Dla zainteresowanych kontakt pod nr 32 414 05 32.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej na Jasnej Górze w czwartek, dnia 22.06. Koszt wyjazdu 80 zł. Zapisy na pielgrzymkę i wpłaty u pana kościelnego w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 1. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Matki Bożej w Lourdes w dniach 28.09. do 1.10.2017 r. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Plan pielgrzymki wywieszony jest w gablotkach oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ilość miejsc na wyjazd ograniczona – decyduje kolejność zapisu wraz z wpłatą zaliczki 500 zł. Lourdes_2017_wrzesień