Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w tradycji ludowej zwane Bożym Ciałem) jest to święto obchodzone przez Katolików ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to święto zobowiązujące wierzących do uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. W Polsce Boże Ciało zostało ustanowione dniem wolnym od pracy. Boże Ciało jest świętem obchodzonym 60 dni po Wielkanocy, dlatego jest to święto ruchome.

Obchody Bożego Ciała w naszej parafii

W całej Polsce, również w Studziennej, tradycyjne uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała obejmują Mszę świętą, po której następuje procesja do specjalnie zbudowanych na ten cel czterech ołtarzy. W tym roku przeszliśmy ulicami: Bogumińską, Hulczyńską, Boajanowską, Floriana i wróciliśmy do kościoła. Przy każdym z ołtarzy odczytywany był fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. W uroczystej procesji brało udział wielu Parafian i Gości.

Dziękujemy Ci, Panie Jezu, za Twoją obecność pośród nas…

Zdjęcia z procesji przygotowała Kasia Kubik.