1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać ks. Diakonowi z Seminarium w Opolu, który wygłosił nam Słowo Boże;
 • Bóg zapłać także za ofiary złożone na rzecz Seminarium Duchownego w Opolu;
 • dziś odpust w parafii NSPJ w Raciborzu. Suma odpustowa o godz. 10.30;
 • po sumie można zapisać dzieci na wycieczki w ramach akcji LATO W STUDZIENNEJ;
 • o godz.14.30 zapraszam na nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa;
 • Duszpasterze parafii p.w. Matki Bożej w Raciborzu zapraszają na godz. 15.00 na koncert, znanej w Polsce i nie tylko, wokalistki Eleni. Koncert odbędzie się na placu za kościołem Matki Bożej w Raciborzu. Organizatorzy przewidzieli wstęp wolny dla dzieci i młodzieży. Dorośli mogą nabyć cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej. Cegiełki w cenie 20 zł można nabywać w kancelarii parafialnej oraz bezpośrednio przed koncertem.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.
 1. W środę, 21.06., zapraszamy na wieczór filmowy o godz. 19.00 w salce przy plebanii. Zobaczymy film o Matce Bożej z Medjugorje.
 1. Spotkanie Bractwa św. Józefa będzie miało miejsce w środę, 21.06., o godz. 18.00 w kościele św. Józefa w Raciborzu-Ocicach. W czasie spotkania zaplanowano: Mszę św., konferencję formacyjną, nabożeństwo czerwcowe do NSPJ oraz braterskie spotkanie.
 1. W czwartek, 22.06., jedziemy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy (na Jasną Górę). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd.
 1. W piątek, 23.06., o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Bogu będziemy polecać dzieci i młodzież z naszej parafii, szczególnie te, które kończą podstawówkę i gimnazjum. Będziemy wypraszać dla nich łaski i siły do dobrych wyborów w życiu. A na czas wakacji i urlopów będziemy prosić o bezpieczny wypoczynek!
 1. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, przypada XII Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo ku czci NSPJ;
 • na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodzin, które odbędzie się w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Jest to już trzecie z cyklu spotkań (ostatnie przed przerwa wakacyjną). Celem spotkania jest umocnienie i pogłębienie więzi małżeńskich oraz rodzinnych. Hasło przewodnie: Im bliżej Boga, tym bliżej siebie. Opieka dla dzieci w czasie formacji zapewniona. Zapraszamy w imieniu ks. Artura i organizatorów.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Aleksandra HEIDER z Raciborza oraz Damian GŁUCH z Rud (zapowiedź I).
 1. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pięknie udekorowały trasę przejścia procesji, przygotowały 4 ołtarze. Bóg zapłać dzieciom i młodzieży, dorosłym i wszystkim biorącym udział w procesji za wspólną modlitwę. Przypominam, że do czwartku włącznie po Mszach św. odbywają się procesje eucharystyczne.