1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • dziś odpust w parafii św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Suma odpustowa o godz. 10.30;
 • popołudniowego nabożeństwa nie będzie od dziś przez cały okres wakacyjny;
 • na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodzin, które odbędzie się w klasztorze Annuntiata w Raciborzu.  Jest to już trzecie z cyklu spotkań (ostatnie przed przerwa wakacyjną). Celem spotkania jest umocnienie i pogłębienie więzi małżeńskich oraz rodzinnych. Hasło przewodnie: Im bliżej Boga, tym bliżej siebie. Opieka dla dzieci w czasie formacji zapewniona. Zapraszamy w imieniu ks. Artura i organizatorów;
 • o godz. 18.00 przy parafii św. Mikołaja odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA. Wystąpią muzycy i wokaliści, którzy prowadzili opolski koncert uwielbienia w uroczystość Bożego Ciała. Ks. Dziekan zaprasza do udziału.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu po Mszach św.
 1. W czwartek, 29.06., uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 oraz o 18.00. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.
 1. Do piątku, 30.06., po Mszach św. nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
 1. W I sobotę miesiąca, 1.07., rano Msza św. o nawrócenie grzeszników, a po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam do wspólnej modlitwy! Odwiedzin chorych w tym miesiącu nie będzie.
 1. W przyszłą niedzielę, 2 lipca, przypada XIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych;
 • odbędzie się także zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Aleksandra HEIDER z Raciborza oraz  Damian GŁUCH z Rud (zapowiedź II)

* Rafał PSOTA z Raciborza oraz Monika MYŚLIWIEC z Bluszczowa (zapowiedź I).

 1. Rozpoczęliśmy czas letnich wakacji – dzieciom i młodzieży życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku, a dorosłym pięknych urlopów. Przypominamy również o obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. (nawet podczas wakacyjnego odpoczynku).
 1. Tegoroczna 34. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała miejsce w dniach 14-19 sierpnia br. Opłata za znaczek i ambulans wynosi 25 zł. Dokładne informacje dotyczące pielgrzymki – w gablotkach, na plakatach. Bardzo proszę, by zapisów na pielgrzymkę nie zostawiać na ostatni moment.

10. W piątek, 30 czerwca, o godz. 19.00 na Placu Katedralnym w Opolu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz katedry opolskiej. Wystąpią m.in. zespół Sound’n’Grace, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan oraz Siostra Cristina, zwyciężczyni konkursu The Voice of Italy w 2014 roku. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia na portierni Wydziału Teologicznego UO, w Kurii Diecezjalnej i w opolskich parafiach.